Po co komu ramki? Elephone i Allview pracują nad klonami Xiaomi Mi MIX

Po co komu ramki? Elephone i Allview pracują nad klonami Xiaomi Mi MIX

Po co komu ramki? Elephone i Allview pracują nad klonami Xiaomi Mi MIX
06.02.2017 17:27

Jeśli mielibyśmy wybrać najbardziej intrygujący smartfon 2016 roku, to najprawdopodobniej nasz wybór padłby na pięknego i bezramkowego Xiaomi Mi MIX. Dawno nie pojawił się model, który zachwyciłby tak jak produkt Xiaomi. Stało się jasne, że już niebawem zobaczymy jego mniej lub bardziej udane kopie. W tym roku mają pojawić się przynajmniej dwa zbliżone smartfony.

Pisząc o Xiaomi Mi MIX, nazwaliśmy go rewolucyjnym smartfonem przyszłości. Idealnie pasowało to do rozwiązań zastosowanych przed producenta, który zdecydował się na usunięcie ramek oraz spore zmiany w umieszczeniu poszczególnych elementów, oraz takie innowacje, jak np. wykorzystanie ultradźwiękowego czujnika odległości.

Plany Allview na 2017 rok, źródło: gizchina.com
Plany Allview na 2017 rok, źródło: gizchina.com

Gdy Xiaomi tworzyło model Mi MIX, to (do niedawna) bardziej rozpoznawalni na Zachodzie producenci ścigali się jedynie na lepsze wyniki w benchmarkach czy nieznacznie lepsze kamery. W tym roku ma to się zmienić, przynajmniej tak wynika z obietnic. Zarówno Samsung, jak i Apple wspominają o poważniejszych zmianach w swoich flagowcach. Jednak to wcale nie produkty tych wielkich firm mogą wywołać największy zachwyt, a dwa nadchodzące modele firm Elephone i Allview. Oba pochodzą z Chin, chociaż ta druga marka jest... rumuńska.

Smartfon Allview pojawił się wyłącznie na grafice pokazującej plany rumuńskiej marki na ten rok. Wiemy, że będzie on wyglądem nawiązywał do Xiaomi Mi MIX i najpewniej pojawi się w sierpniu. Nieco bardziej szczegółowo poznaliśmy Elephone S8. Do Internetu wyciekło jego zdjęcie i musimy przyznać, że smartfon prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Bezramkowy, zachodzący na obie boczne krawędzie wyświetlacz, mimo pojawienia się Mi MIX, nadal wygląda jakby należał do smartfonu przyszłości. Przekątna ma wynosić 6 cali i co ciekawe, dostaniemy rozdzielczość „tylko” Full HD.

Elephone S8, źródło: gizmochina.com
Elephone S8, źródło: gizmochina.com

Czyżby to właśnie producenci z Chin i mniej znane marki z Europy będą pokazywały najciekawsze smartfony w 2017 roku? Bardzo możliwe, że tak będzie, zwłaszcza jeśli nowy Samsung Galaxy S8 i iPhone 8 okażą się tylko nieznaczną ewolucją dotychczasowych rozwiązań.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)