Pobierz za darmo zaawansowane narzędzia do zarządzania HDD i CPU

Pobierz za darmo zaawansowane narzędzia do zarządzania HDD i CPU
21.08.2013 13:20
Pobierz za darmo zaawansowane narzędzia do zarządzania HDD i CPU
Kuba Pawlak
Kuba Pawlak

Wraz z firmą Ashampoo przygotowaliśmy po raz kolejny specjalnie dla czytelników naszego serwisu darmowe wersje komercyjnych programów Ashampoo HDD Control 2 i Ashampoo Core Tuner 2.

Ashampoo HDD Control to oprogramowanie do monitorowania, konserwacji i defragmentacji zamontowanych w komputerze dysków twardych. Głównym celem narzędzia jest monitorowanie faktycznego stanu i wydajności tych komponentów. Program dostarcza sporo szczegółowych informacji (m.in. wersja firmware, ilość partycji, rozmiar, temperatura itp.) o sprzęcie, wykorzystując przy tym technologię S.M.A.R.T., której poszczególne atrybuty są analizowane i służą do oceny stanu zdrowia dysku. W razie wykrycia możliwości wystąpienia awarii, Ashampoo HDD Control alarmuje o tym fakcie użytkownika, oferując także opcje powiadomień mailowych.

Ashampoo Core Tuner to niewielkie i dosyć nietypowe narzędzie do zarządzania procesami w systemie Windows. Korzyści, jakie niesie ze sobą korzystanie z programu, są zauważalne i z pewnością docenią je użytkownicy, którzy zdecydują się na samodzielną optymalizację procesów. Narzędzie w prosty i wygodny sposób pozwala decydować, który proces korzystać ma z dostępnych rdzeni (jednego lub kilku) tak, aby odpowiedzialna za niego aplikacja działała jak najszybciej lub przeciwnie — by nie przeszkadzała innym. Możemy np. dobierać takie konfiguracje, które pozwolą nam osiągnąć jak największą wydajność w grach lub wymagających znacznych partii zasobów systemowych programach. Co ważne, program pozwala tworzyć profile z ustawieniami i łatwo je zmieniać w zależności od aktualnych potrzeb.

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do pobierania i testowania wyżej wymienionych narzędzi. Przy tej okazji warto przypomnieć, że w ramach współpracy z firmą Ashampoo oferujemy również szereg innych, przydatnych aplikacji. Pełną listę oferowanych produktów znaleźć można na karcie programów producenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)