Pocket na Androida nareszcie dostępny po polsku

Pocket na Androida nareszcie dostępny po polsku
Redakcja

10.04.2014 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasami zachodzi konieczność odłożenia lektury danego materiału na później. W takiej sytuacji pomocne są aplikacje, które pozwalają na ich przechowywanie, katalogowanie i synchronizowanie między wieloma urządzeniami. Świetnym przykładem jest darmowy Pocket, znany kiedyś jako Read It Later, który właśnie został w wersji dla Androida zaktualizowany. Zmiany jakie pojawiły się w wersji 5.4 nie są ogromne, ale powinny ucieszyć użytkowników z Polski – aplikacja w końcu została przetłumaczona na nasz język. Oprócz tego znajdziemy tu widok pełnoekranowy korzystający z trybu immersyjnego jaki zadebiutował w najnowszym Androidzie 4.4 KitKat, a także nieco zmieniony układ i typografię nagłówków wraz z automatycznym dopasowywaniem całości przy zmianie rozmiaru tekstu.

Na co tak dokładnie pozwala nam Pocket? Do działania aplikacja wymaga posiadania konta w serwisie getpocket.com i zalogowania się do niego lub utworzenie nowego konta bezpośrednio z poziomu aplikacji. Użytkownik może wykorzystać także skonfigurowane w urządzeniu konto Google. Po tym etapie dane są synchronizowane i na urządzeniu z Androidem znaleźć można witryny dokładnie te same, jakie dodane zostały do konta na innych urządzeniach. Choć Pocket serwuje użytkownikowi witrynę dostosowaną do przeglądania głównej treści, tekstu, to jednak wyświetla także zewnętrzne materiały takie jak obrazki powiązane z wyświetlanym artykułem.

Obraz

W przeciwieństwie do podobnych rozwiązań pozwala także na dodawanie do bazy filmów z usług takich jak YouTube czy Vimeo, a następnie ich oglądanie na telefonie. Jedną z dodatkowych możliwości jest opcja tagowania materiałów w celu ich kategoryzacji i szybszego odnajdywania w przyszłości. Wygodny manager pozwala na szybkie usuwanie, dodawanie do ulubionych, oznaczanie jako przeczytane lub tagowanie wielu materiałów jednocześnie. Pocket to także mini-sieć społecznościowa, w której użytkownicy mogą dodawać się do list przyjaciół, współdzielić interesujące ich dane, a także przesyłać prywatne wiadomości.

W ramach ustawień użytkownik może włączyć ciemny tryb wyświetlania (włącznie z wymuszaniem koloru czarnego dla wyświetlaczy OLED), a także zablokować automatyczne obracanie ekranu. Pozwalają one także na ustalenie sposobu sortowania danych w listach, a także dostosowanie opcji wyświetlania poprzez wybór czcionki, interlinii, rozmiaru tekstu i jasności ekranu. Aplikacja jest udostępniana za darmo, do działania wymaga Androida w wersji 2.2 lub nowszej. Pocket znajdziecie oczywiście w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)