Podpórka Logitecha za niemal 500 zł zamieni iPada w Surface. Tylko co to da?

Strona głównaPodpórka Logitecha za niemal 500 zł zamieni iPada w Surface. Tylko co to da?
19.07.2015 20:18
Podpórka Logitecha za niemal 500 zł zamieni iPada w Surface. Tylko co to da?
Redakcja
Redakcja
bDUnbgTa

Tablet iPad to podobnie jak wiele innych urządzeń stworzonych przez Apple sprzęt bardzo popularny. Choć ma swoich konkurentów, jego pozycja bardzo mocna, o ile oczywiście mówimy o konsumpcji treści. Gorzej sprawa wygląda w sytuacji, gdy chcemy wykorzystać tablet do nieco ambitniejszych zastosowań. Tutaj z pomocą przychodzi nam Logitech. A przynajmniej próbuje.

bDUnbgSt

Najnowszy zestaw zaprezentowany przez tę firmę, BLOK, ma znacznie zwiększyć użyteczność iPada Air 2. W zestawie znajduje się klawiatura wykorzystująca do połączenia technologię Bluetooth i umożliwiająca opcjonalne dokowanie, ale również specjalna osłona na tablet. Ta ma zadanie nie tylko zabezpieczać jego tył przed np. ewentualnym zalaniem czy zniszczeniem przy upadku, ale dodatkowo stanowi regulowaną podpórkę. Dzięki niej możemy wykorzystać iPada niemalże jak laptopa. Zaraz, zaraz, czy już czegoś takiego czasem nie widzieliśmy?

BLOK Protective Keyboard Case for iPad Air 2

Bardzo podobne rozwiązanie oferuje od dłuższego czasu tablet Microsoftu, jakim jest Surface. W jego przypadku klawiatura jest opcjonalna, urządzenie posiada natomiast odchylaną podpórkę, dzięki której możemy z niego korzystać jak z komputera przenośnego. Trudno nie dostrzec w najnowszym produkcie Logitecha wzorowania się na tym, co swoim użytkownikom oferuje od dłuższego czasu Microsoft. Z drugiej strony osłona jest również nieco lepsza, bo może ochronić tablet przed uszkodzeniami przy upadku. Zainteresowani mogą już składać zamówienia na stronie producenta. Cały komplet jest dostępny w kolorze czarnym, a także kombinacjach turkusowy/niebieski i czerwony/fioletowy za kwotę 129 dolarów.

bDUnbgSv

Jeżeli komuś wystarczy jedynie podpórka ochronna, może ją nabyć za 69 dolarów. Pytanie brzmi: czy dodanie tego typu gadżetu spowoduje, że iPad Air 2 stanie się urządzeniem równie dobrym do pracy, co tablety Surface? Choć od jakiegoś czasu możemy na nim korzystać z mobilnej wersji pakietu Office, dla niektórych osób może to być wciąż za mało. Surface z Windowsem, mimo wad tego systemu, daje nam dostęp do ogromnej bazy oprogramowania, a interfejs pozwala na wygodne korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie.

Udostępnij:
bDUnbgTr