Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

16.07.2011 16:25

Rząd odkłada projekt darmowych laptopów dla uczniów, Microsoft chwali się sprzedażą 400 mln licencji Windows 7, a dobreprogramy odwiedzają z kamerą dwa sporych rozmiarów centra danych firmy 1&1. Zapraszamy do przeglądu najchętniej komentowanych newsów mijającego tygodnia.

Tym razem zaczniemy od programów. Pojawił się ciekawy projekt do katalogowania i obróbki zdjęć - Darktable. Aplikacja przeznaczona dla Linuksa mimo wczesnego stadium rozwoju ma szansę dogonić profesjonalne rozwiązania jak Adobe Lightroom. Z kolei Google jest coraz bliżej wprowadzenia obsługi profilów w swojej przeglądarce. Możliwość zarządzania profilami jest już dostępna w testowych wydaniach Chrome 14. W mijającym tygodniu dowiedzieliśmy się również, że użytkownicy Acrobat Readera niechętnie aktualizują program. Ma to duże znaczenie dla bezpieczeństwa aplikacji, która jest jednym z najczęstszych celów ataków cyberprzestępców.

Sporo też działo się w Microsofcie. Firma poinformowała o sprzedaży 400 mln licencji na Windows 7. Mimo ogromnej popularności, systemowi z 2009 roku nadal nie udało się pobić liczby kopii Windows XP. Firma z Redmond liczy na to, że rozwiązaniem będzie kolejne wydanie systemu - Windows 8. Jednocześnie Microsoft ogłosił zakończenie wspierania Windows Vista SP1 i Windows XP SP2. Z kolei Steve Ballmer, szef firmy, poinformował o słabych wynikach sprzedaży smartfonów z Windows Phone 7. Microsoft cały czas wierzy jednak, że w kolejnych latach uda mu się zwiększyć popularność swojego systemu.

Na koniec polecamy materiał wideo z naszej wizyty w serwerowniach 1&1 — naprawdę dużych serwerowniach, w których pracuje ponad 15 tys. serwerów. Oprócz zwiedzania budynków rozmawialiśmy także z szefem firmy 1&1. W mijającym tygodniu informowaliśmy również o - miejmy nadzieję - tymczasowym zarzuceniu rządowego projektu. W jego ramach uczniowie szkół podstawowych mieli otrzymać darmowe netbooki.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)