Podświetlenie RGB GPU to mało? Palit prezentuje ciekawe rozwiązanie

Podświetlenie RGB GPU to mało? Palit prezentuje ciekawe rozwiązanie

GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP
GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Palit
Przemysław Juraszek
29.11.2021 20:45

Wiele kart graficznych ma dzisiaj dodatki RGB, ale co powiecie na kartę, której kolor zmienia się w zależności od kąta patrzenia? Coś takiego zaprezentował Palit w formie RTX-a 3060 Ti ColorPOP.

Obudowa GPU została pokryta specjalnym lakierem, który zmienia kolor w zależności od kąta patrzenia bądź oświetlenia. Jest to dość ciekawe rozwiązanie zainspirowane modyfikacją karty dokonaną przez jednego z użytkowników bawiącego się w moddera. Twór zyskał na tyle pochlebnych recenzji, że producent zdecydował się zaprojektować limitowaną edycję.

Karta ma też podzielony na trzy części pasek RGB, ale jeśli chodzi o wydajność to jest to zwykły GeForce RTX 3060 Ti o bazowym taktowaniu rdzenia wynoszącym 1410 MHz. W trybie turbo zegary mogą wzrastać do 1665 MHz, a na pokładzie znajduje się też 8 GB pamięci graficznej GDDR6 o taktowaniu 14 000 MHz.

Lepszy niż seria jest za to 2,7-slotowy półpasywny układ chłodzenia z trzema wentylatorami oraz backplate mający strukturę plastra miodu. Palit twierdzi, że zapewnia on o 15 proc. lepszy przepływ powietrza.

Jeśli ktoś ma dość szarych lub biało-czarnych kart graficznych to limitowana edycja Palita może się spodobać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)