Podświetlenie RGB GPU to mało? Palit prezentuje ciekawe rozwiązanie

Strona głównaPodświetlenie RGB GPU to mało? Palit prezentuje ciekawe rozwiązanie
29.11.2021 20:45
GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP
GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Palit

Wiele kart graficznych ma dzisiaj dodatki RGB, ale co powiecie na kartę, której kolor zmienia się w zależności od kąta patrzenia? Coś takiego zaprezentował Palit w formie RTX-a 3060 Ti ColorPOP.

Obudowa GPU została pokryta specjalnym lakierem, który zmienia kolor w zależności od kąta patrzenia bądź oświetlenia. Jest to dość ciekawe rozwiązanie zainspirowane modyfikacją karty dokonaną przez jednego z użytkowników bawiącego się w moddera. Twór zyskał na tyle pochlebnych recenzji, że producent zdecydował się zaprojektować limitowaną edycję.

Karta ma też podzielony na trzy części pasek RGB, ale jeśli chodzi o wydajność to jest to zwykły GeForce RTX 3060 Ti o bazowym taktowaniu rdzenia wynoszącym 1410 MHz. W trybie turbo zegary mogą wzrastać do 1665 MHz, a na pokładzie znajduje się też 8 GB pamięci graficznej GDDR6 o taktowaniu 14 000 MHz.

Nvidia planuje odświeżone mobilne karty GeForce RTX. Będzie nowy flagowiec
Nvidia planuje odświeżone mobilne karty GeForce RTX. Będzie nowy flagowiec

Lepszy niż seria jest za to 2,7-slotowy półpasywny układ chłodzenia z trzema wentylatorami oraz backplate mający strukturę plastra miodu. Palit twierdzi, że zapewnia on o 15 proc. lepszy przepływ powietrza.

Jeśli ktoś ma dość szarych lub biało-czarnych kart graficznych to limitowana edycja Palita może się spodobać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (18)