Podziel się ze światem tym co robisz dzięki nowej aplikacji od Twittera

Strona głównaPodziel się ze światem tym co robisz dzięki nowej aplikacji od Twittera
26.03.2015 15:35
Podziel się ze światem tym co robisz dzięki nowej aplikacji od Twittera
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz
bDZlGoWK

Debiutujący dziś Periscope to już kolejna po Vine usługa od Twittera. Oparto ją w całości na aplikacji mobilnej, obecnie dostępnej jedynie na iOS. Na czym polega jej idea? Za pomocą aplikacji w dowolnym momencie możemy rozpocząć transmisję na żywo z kamer w naszym urządzeniu.

bDZlGoWd

Jesteśmy świadkami ciekawego wydarzenia i chcemy się nim podzielić na żywo z innymi? Wystarczy użyć aplikacji i rozpocząć nadawanie. Zwiedzamy ciekawe miejsce? Nic nie stoi na przeszkodzie by razem z nami oglądali je także bliscy i znajomi. Ten prosty pomysł uzupełnia dobrze wykonana aplikacja.

  • Slider item
  • Slider item

Podczas transmisji możemy dowolnie przełączać się pomiędzy kamerami oraz śledzić kto obecnie ogląda nasze nagranie. Wbudowany czat pozwala widzom zadawać pytania, a także komentować wydarzenia na ekranie. Po zakończeniu nadawania całość możemy zapisać w usłudze Periscope, dzięki czemu osoby obserwujące nasz profil będą miały możliwość obejrzenia materiału w późniejszym terminie. Jeżeli chcemy je zachować tylko dla siebie, wystarczy skorzystać z opcji zapisu w pamięci urządzenia. Aby skorzystać z Periscope niezbędne jest posiadanie konta w serwisie Twitter. Możemy je założyć z poziomu aplikacji. Przy pierwszym uruchomieniu otrzymamy propozycje ciekawych kontaktów do śledzenia, w tym w oparciu o znajomych z Twittera.

  • Slider item
  • Slider item

Obserwując dzisiejsze transmisje można dojść do wniosku, że większość użytkowników nie ma jeszcze pomysłu na to jak kreatywnie wykorzystać możliwość aplikacji. Większość materiałów to audycje testowe przedstawiające losowe obiekty z otoczenia nagrywającego. Zapewne podobnie jak w przypadku usługi Vine, potrzeba będzie czasu aby zaczęły pojawiać się tam treści bardziej ciekawe i ambitne. Periscope w wersji na iOS możecie pobrać z naszej bazy aplikacji. Edycja na system Android ma się pojawić wkrótce.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bDZlGoXb