Podziel się ze światem tym co robisz dzięki nowej aplikacji od Twittera

Podziel się ze światem tym co robisz dzięki nowej aplikacji od Twittera26.03.2015 15:35
Podziel się ze światem tym co robisz dzięki nowej aplikacji od Twittera
Paweł Piskurewicz

Debiutujący dziś Periscope to już kolejna po Vine usługa od Twittera. Oparto ją w całości na aplikacji mobilnej, obecnie dostępnej jedynie na iOS. Na czym polega jej idea? Za pomocą aplikacji w dowolnym momencie możemy rozpocząć transmisję na żywo z kamer w naszym urządzeniu.

Jesteśmy świadkami ciekawego wydarzenia i chcemy się nim podzielić na żywo z innymi? Wystarczy użyć aplikacji i rozpocząć nadawanie. Zwiedzamy ciekawe miejsce? Nic nie stoi na przeszkodzie by razem z nami oglądali je także bliscy i znajomi. Ten prosty pomysł uzupełnia dobrze wykonana aplikacja.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podczas transmisji możemy dowolnie przełączać się pomiędzy kamerami oraz śledzić kto obecnie ogląda nasze nagranie. Wbudowany czat pozwala widzom zadawać pytania, a także komentować wydarzenia na ekranie. Po zakończeniu nadawania całość możemy zapisać w usłudze Periscope, dzięki czemu osoby obserwujące nasz profil będą miały możliwość obejrzenia materiału w późniejszym terminie. Jeżeli chcemy je zachować tylko dla siebie, wystarczy skorzystać z opcji zapisu w pamięci urządzenia. Aby skorzystać z Periscope niezbędne jest posiadanie konta w serwisie Twitter. Możemy je założyć z poziomu aplikacji. Przy pierwszym uruchomieniu otrzymamy propozycje ciekawych kontaktów do śledzenia, w tym w oparciu o znajomych z Twittera.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obserwując dzisiejsze transmisje można dojść do wniosku, że większość użytkowników nie ma jeszcze pomysłu na to jak kreatywnie wykorzystać możliwość aplikacji. Większość materiałów to audycje testowe przedstawiające losowe obiekty z otoczenia nagrywającego. Zapewne podobnie jak w przypadku usługi Vine, potrzeba będzie czasu aby zaczęły pojawiać się tam treści bardziej ciekawe i ambitne. Periscope w wersji na iOS możecie pobrać z naszej bazy aplikacji. Edycja na system Android ma się pojawić wkrótce.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)