Pokémon GO dostanie pojedynki z innymi graczami i możliwość zmiany drużyny

Pokémon GO dostanie pojedynki z innymi graczami i możliwość zmiany drużyny

Pokémon GO dostanie pojedynki z innymi graczami i możliwość zmiany drużyny
07.08.2018 13:17, aktualizacja: 07.08.2018 13:28

Pokémon GO wciąż przoduje wśród gier w rozszerzonej rzeczywistości i dostanie tryb PvP. Pojedynki zostaną wprowadzone pod koniec roku.

W ostatnich dniach Lipca w Warszawie odbyło się ogromne wydarzenie w świecie gry Ingress, odbywającej się w rozszerzonej rzeczywistości. Przy tej okazji redakcja Gram.pl rozmawiała z Anne Beuttenmuller z Niantic, studia rozwijającego także Pokémon GO i nową grę o Harrym Potterze. Niestety o tej ostatniej wciąż nie może rozmawiać.

O planach wprowadzenia trybu PvP dowiedzieliśmy się z tej właśnie rozmowy. Szczegółów jednak Beuttenmuller nie zdradziła, nie wiemy więc czy na pojedynek będzie mógł nas wyzwać każdy, czy tylko znajomi. W klasycznych grach z Pokémonami można było zmierzyć się z innym graczem łącząc konsole kablem i miło widzieć powrót tej możliwości w wersji odpowiedniej dla epoki łączności bezprzewodowej.

Warto też dodać, że według strony pomocy niebawem będziemy mieli możliwość zmiany drużyny trenerów. To dobra wiadomość dla osób, które zaczęły grać wcześnie i zostały oddzielone od swoich „realnych” znajomych.

Ponadto Niantic zamierza dalej pracować nad wprowadzonymi w czerwcu znajomościami w grze i systemem wymiany podarków. Obecnie gracze mogą tworzyć profile podobne do tych na portalach społecznościowcyh, nawiązywać znajomości po wymianie kodów i podnosić poziom swojej relacji razem walcząc lub wymieniając się dobrami. W planach jest możliwość segregowania znajomych na liście, a już teraz mamy możliwość dodawanie notatek – ma to pomóc w zorientowaniu się kto jest kim. W planach jest także poprawienie systemu wymieniania się, ale na ten temat Beuttenmuller nie podała szczegółów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)