Polacy nie lubią programów w chmurze, ufają pudełkom i chcą mieć wybór

21.06.2013 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Corel zbadała preferencje Polaków w zakresie kupowania oprogramowania. Nasi rodacy nie przepadają za tą formą dystrybucji — tylko 4% ankietowanych chce mieć dostęp do programów przez Internet i płacić za nie abonament. Ponad połowa preferuje zakup oprogramowania w pudełku, na fizycznym nośniku, co trzecia pytana osoba woli kupić program w postaci cyfrowej i pobrać na swój dysk.

Najpopularniejszym argumentem przeciw chmurze jest obawa o utratę dostępu do plików po zaprzestaniu płacenia subskrypcji (76%). Dalej znalazła się konieczność wnoszenia regularnych opłat, do czego nie chce się zobowiązywać 75% respondentów. 73% po prostu chce posiadać fizyczny nośnik, tyle samo ankietowanych chce zachować sobie prawo do aktualizacji we własnym tempie.

Obraz

25% respondentów preferuje kupno programu w pudełku w sklepie fizycznym, ale 66% nadal udaje się tam zapytać o radę. 30% kupuje programy pudełkowe w sklepach internetowych, 11% ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii. Co ważne, 88% respondentów chce mieć wybór formy, w jakiej kupią oprogramowanie.

Badanie na zlecenie Corela przeprowadziła firma Toluna na reprezentatywnej grupie 1000 osób.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (58)
Zobacz także