Policja dorwała mafioza na Karaibach. Zgubiły go własne filmiki kulinarne na YouTube

Policja dorwała mafioza na Karaibach. Zgubiły go własne filmiki kulinarne na YouTube

fot. Tim Bennett/Unsplash
fot. Tim Bennett/Unsplash
30.03.2021 22:20

Przez siedem lat udało mu się pozostać w ukryciu. Marc Feren Claude Biart, członek słynnej organizacji przestępczej ’Ndrangheta od 2014 uciekał przed włoską policją i międzynarodowymi organami ścigania. Jego szczęście się jednak od niego odwróciło. Biart został właśnie pojmany, a kluczową rolę odegrała tutaj platforma YouTube.

53-letni Biart wraz z żoną od jakiegoś czasu tworzyli filmiki kulinarne na YouTube, w których przyrządzali potrawy kuchni włoskiej. Ciążył na nim wyrok za przemyt narkotyków ('Ndrangheta kontroluje lwią część obiegu kokainy w Europie).

Poszukiwany przez policję przestępca zawsze dopilnował tego, aby ukryć swoją twarz, samemu pozostając w ukryciu na piaszczystych plażach Republiki Dominikańskiej. Mieszkał sobie tam w miejscowości Boca Chica wśród miejscowej społeczności emigrantów z Włoch.

Jego przepisy nie były tajemnicą, ale jego wizerunek miał takim pozostać. Niestety nie wyszło. Jak doszło do odnalezienia kryminalisty? Jak się okazuje, na kilku nagraniach były widoczne jego tatuaże na jego ciele.

To wystarczyło policji, aby go zidentyfikować. Z pomocą Interpolu udała się na Karaiby i zaaresztowała Biarta, który właśnie został poddany ekstradycji do Włoch.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)