Polsat uruchomi kanał e-sportowy. Telewizja może konkurować z Internetem?

Polsat uruchomi kanał e-sportowy. Telewizja może konkurować z Internetem?

Polsat uruchomi kanał e-sportowy. Telewizja może konkurować z Internetem?
11.05.2018 14:18

Imprezy jak Intel Extreme Masters dobitnie pokazują, że e-sport to ogromne pieniądze oraz duża popularność, zwłaszcza wśród młodszych osób. Miłośników elektronicznej rozrywki przed ekrany postanowił przyciągnąć Polsat. Jeszcze w tym roku ruszy nowy kanał skupiający się na e-sporcie.

Jak informuje Press Telewizja Polsat złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję na nadawanie nowego kanału. Polsat Games ma wystartować już w trzecim kwartale bieżącego roku.

Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat, tłumaczy, że e-sport jest ciekawym kierunkiem w rozwoju Polsatu. Pokazywanie i relacjonowanie turniejów e-sportowych ma stać się ważnym uzupełnieniem już dostępnej oferty sportowej. Maciej Stec słusznie zauważa wysoką popularność gier, co potwierdzają wyniki osiągane przez materiały umieszczane na YouTube.

Polsat Games to ambitny projekt, który ma nie być tylko zwykłym kanałem telewizyjnym. To projekt 360, będzie realizowany na wszystkich polach, gdzie to tylko możliwe, i nie związany tylko z telewizją dodaje.

Postawienie wyłącznie na kanał telewizyjny może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Gracze preferują Internet, dostęp do treści w dowolnym momencie w formie znanej im chociażby z YouTube’a. Tradycyjna telewizja jest często uważana za wynalazek przestarzały i nawet jeśli zaoferuje kanał e-sportowy, to może nie przyciągnąć miłośników e-sportu przed ekrany telewizorów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)