Polska kolej nie jest zła. Ta mapa to udowadnia

Polska kolej nie jest zła. Ta mapa to udowadnia

W pięć godzin koleją. Ta mapa ułatwi planowanie trasy
W pięć godzin koleją. Ta mapa ułatwi planowanie trasy
Źródło zdjęć: © Chronotrains
31.07.2022 14:00

Na urlop pociągiem? Wielu osobom wydaje się, że to nie jest najlepszy pomysł. Okazuje się, że w łatwy sposób można sprawdzić, dokąd można dojechać w określonym czasie. Ta mapa udowadnia, że polska kolej nie jest najgorsza.

Planowanie urlopu to niełatwa sprawa. Wybór miejsca, atrakcji w okolicy, a także środka transportu potrafi spędzać sen z powiek. Jeśli chcemy uniknąć podróży autem, musimy poświęcić więcej czasu na zaplanowanie dojazdu. Powstają jednak aplikacje, które ten proces ułatwiają.

Jedną z nich jest Chronotrains. Za jej stworzenie odpowiada Benjamin Td. Opracowana przez niego interaktywna mapa pozwala na sprawdzenie, dokąd można dojechać z określonej stacji w czasie do pięciu godzin. W aplikacji zastosowana jest skala barwna, która podkreśla czas podróży do jednej, dwóch, trzech, czterech lub pięciu godzin.

Chronotrains działa dla wszystkich krajów Unii Europejskiej, dzięki czemu jest całkiem wygodnym narzędziem, które pozwala na planowanie podróży w prosty sposób. Wystarczy dowód osobisty i bilet, by móc zwiedzać różne kraje.

Co ciekawe, polska kolej, która nie cieszy się najlepszą sławą, wcale nie wypada źle na tle innych krajów. W ciągu pięciu godzin z większości stacji w Polsce da się zwiedzić spory kawałek świata. Najlepiej pod tym kątem wypadają rzecz jasna stacje w dużych miastach, skąd w kilka godzin można zwiedzić większość kraju. Z miast położonych w zachodniej Polsce łatwo też zwiedzić sporą część Niemiec.

Aplikacja jest darmowa i działa w przeglądarce, dzięki czemu bardzo łatwo można zerknąć, jakie atrakcje turystyczne leżą w zasięgu kilku godzin od naszego domu i to bez konieczności posiadania prawa jazdy i samochodu.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)