Polski producent Kiano prezentuje dwie wersje nowej hybrydy z serii X1

Polski producent Kiano prezentuje dwie wersje nowej hybrydy z serii X1

Polski producent Kiano prezentuje dwie wersje nowej hybrydy z serii X1
04.02.2016 18:12, aktualizacja: 04.02.2016 19:55

Wiele wskazuje na to, że rok 2016 będzie obfitował w premiery kolejnych urządzeń hybrydowych, przede wszystkim opartych na konstrukcji tabletu z dołączaną klawiaturą, która ma go uczynić laptopem. Swoje urządzenia w tej klasie urządzeń zaprezentował właśnie polski producent Kiano. Dostępne będą dwa modele hybryd z systemem Windows 10 różniące się oczywiście specyfikacją i ceną.

Kiano Intelect X1 FHD
Kiano Intelect X1 FHD

Bardziej zaawansowane urządzenie nosi nazwę Kiano Intelect X1 FHD i posiada wyświetlacz IPS o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920×1200 pikseli. Trafi do niego procesor Intel Atom x5-Z8300 wyposażony w cztery rdzenie taktowane z częstotliwością do 1,84 GHz. Tablet dysponuje 2 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można powiększyć o 64 GB za pomocą kart micro SD.

Intelect X1 FHD będzie posiadał dwie kamery o rozdzielczości zaledwie 2 megapikseli. Nie zabraknie jednak znanej choćby z Surface’a funkcji pozwalającej na obsługę za pomocą własnych rysików, np. w postaci długopisu. Mimo że specyfikacja nie sprawia, że X1 będzie demonem szybkości, to wydaje się zdrowym kompromisem: cena urządzenia wyniesie 999 zł.

Kiano przygotowało także tańszy wariant, Intelect X1 HD. W cenie o 200 zł niższej otrzymać można te same podzespoły, niższa będzie jednak rozdzielczość wyświetlacza, która wyniesie 1280×800 pikseli. Zabraknie także funkcji obsługi rysików. Co jednak ciekawe, to urządzenie będzie posiadało akumulator o większej pojemności niż droższa wersja: 8100 mAh do 7500 mAh w przypadku wersji FHD.

Kiano Intelect X1 HD
Kiano Intelect X1 HD

Trzeba także przyznać, że hybrydy Kiano prezentują się bardzo dobrze pod względem wykonania i wzornictwa: posiadają metalową obudowę oraz metalowy element łączący klawiatury z tabletem. Ten ostatni aspekt, czego często brakuje w podobnych konstrukcjach, może być łączony „na sztywno”, choć oczywiście z możliwością zmiany kąta odchylenia. Nie będzie zatem konieczności stosowania wszelkiej maści podpórek.

Nie będzie także potrzeby, jak to było w przypadku Surface’a, dokupowania do urządzenia kolejnych akcesoriów: klawiatury są dołączone do zestawu i wliczone w podane ceny. Niezła specyfikacja, metalowa obudowa i eleganckie wzornictwo brzmią zachęcająco, a o tym, jak hybrydy Kiano sprawują się w praktyce będziemy mogli dowiedzieć się jeszcze w tym miesiącu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)