Polski Xbox LIVE już dostępny

Wojciech Cybulski

10.11.2010 19:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft oficjalnie uruchomił usługę Xbox LIVE w Polsce

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami usługa Xbox LIVE została oficjalnie uruchomiona w Polsce. Microsoft przygotował odpowiednią procedurę migracji dla graczy, którzy posiadają już konto w usłudze zarejestrowane w innym regionie niż Polska. Niestety w przypadku migracji gracz traci możliwość ponownego ściągnięcia zakupionych materiałów, toteż należy się upewnić, że znajdują się one na dysku konsoli. Warto pamiętać, że podstawowe konto Xbox Live jest dostępne za darmo, natomiast abonament złoty został wyceniony na 249 zł rocznie. Dla polskich graczy przygotowano już pierwsze atrakcje powiązane z usługą, takie jak liga turniejowa Live League czy program Live Club umożliwiający korzystanie ze zniżek na wybrane produkty.

Xbox LIVE zapewni polskim graczom dostęp do podstawowych funkcji komunikacyjnych i funkcji specyficznych dla danej gry. Ponadto użytkownicy będą mogli zdobywać osiągnięcia, pobierać wersje demonstracyjne produktów oraz uzyskają dostęp do gier Xbox LIVE Arcade. Pojawi się także możliwość kupowania dodatków, takich jak nowe utwory, postaci czy zestawy map. Konto Xbox LIVE Gold pozwoli dodatkowo na grę w trybie multiplayer, prowadzenie rozmów wideo za pomocą Video Kinect i korzystanie ze specjalnych rabatów i promocji. Microsoft zapowiedział, że pracuje nad dodaniem do Xbox LIVE kolejnych funkcji, takich jak Netflix, Zune, Facebook czy Twitter.

Warto przypomnieć, że do uruchomienia usługi Xbox LIVE w Polsce przyczynili się także sami użytkownicy konsol. W ramach kampanii Kontrakcja i WeWantLive.com starali się oni wywrzeć nacisk na Microsoft, by ten uruchomił wspomnianą usługę w naszym kraju. Ostatecznie podczas czerwcowych targów E3 firma zapowiedziała uruchomienie Xbox LIVE w Polsce i 7 innych krajach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)