Pomysł Apple na komputery w 2018? Trzy Maki z autorskimi procesorami

Pomysł Apple na komputery w 2018? Trzy Maki z autorskimi procesorami

29.01.2018 23:30, aktual.: 30.01.2018 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple już dawno nie zachwyciło spragnionych dawnego czaru konsumentów interesującą propozycją w segmencie komputerów osobistych. Otrzymaliśmy co prawda maksymalistycznego iMaca Pro, jednak znajdzie on zastosowanie przede wszystkim w pracowniach branży kreatywnej. Nudą wieją zeszłoroczne MacBooki, a to rodzi pytanie: jakie plany na 2018 rok ma Apple?

Z odpowiedzią śpieszy Mark Gurman z Bloomberga. Według zebranych przez niego informacji, wszystko wskazuje na to, że to właśnie w 2018 na półki trafią trzy komputery osobiste, które logo z jabłkiem będą miały nie tylko na obudowie, ale także na procesorze. Po latach prób (koprocesory, procesory mobilne, grafika), szefowana przez Tima Cooka korporacja ma w końcu być gotowa, do zastąpienia procesorów Intela własnymi układami.

Gurman nie zapuszcza się zbyt daleko i nie precyzuje, z jakimi urządzeniami będziemy mieli do czynienia, co zresztą nadaje zebranemu przez niego materiałowi więcej wiarygodności. Nie ma jednak wątpliwości, że najgłośniej mówi się o jednostkach ARM.

A to z kolei stanowiłoby jednoznaczną odpowiedź na urządzenia Always Connected, nad którymi pieczę sprawuje Microsoft ze swoim Windowsem 10 na ARM z emulacją Win32. Jeżeli uzyskane przez Gurmana informacje okażą się prawdziwe, to będziemy w tym roku świadkami premiery wielu hybrydowych konstrukcji, które ścigać się będą nie tylko pod względem wydajności, lecz także w kategorii szczególnie ważnej dla konsumentów: pod względem czasu pracy na jednym ładowaniu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (139)