Ponad ćwierć miliona aplikacji w App Store

Ponad ćwierć miliona aplikacji w App Store

Wojciech Cybulski
31.08.2010 14:54

Jak zauważył serwis The Apple Blog, sklep z aplikacjami dla mobilnych urządzeń Apple ma już w swojej bazie ponad 250 tys. pozycji.

Najnowsze statystyki sklepu Apple robią wrażenie - nad aplikacjami dla mobilnego systemu iOS pracuje armia 50 tys. niezależnych deweloperów, którzy dziennie zgłaszają do App Store średnio 626 programów. Większość zgłaszanych aplikacji jest wyceniana przez ich twórców na kilka dolarów - średnia cena to 2,67 dolara. Tak ogromna liczba dostępnych programów sprawia, że właścicielom iPadów, iPodów i telefonów iPhone coraz trudniej jest śledzić nowości w App Store i wybrać coś interesującego dla siebie. Należy dodać, że ilość aplikacji tworzonych na mobilną platformę Apple będzie stale rosła i może w bliskiej przyszłości przekroczyć 300 tys. Jest to kolejne wyzwanie, z którym będzie musiała zmierzyć się firma Jobsa.

Jeżeli Apple chce utrzymać swoją dominację na rynku smartfonów, musi walczyć z rosnącą popularnością konkurencyjnego, mobilnego systemu Google. Android Market może już dziś pochwalić się bogatą bazą ponad 100 tys. aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)