Popularny Rootless Launcher wyrzucony ze sklepu. Winna wstępna konfiguracja

Popularny Rootless Launcher wyrzucony ze sklepu. Winna wstępna konfiguracja

Popularny Rootless Launcher wyrzucony ze sklepu. Winna wstępna konfiguracja
04.09.2018 13:51, aktualizacja: 04.09.2018 17:51

Pixel Launcher, stworzony przez programistę o nicku AmirZ, zdobył spore grono fanów. Jednak wymaga on pobierania każdej aktualizacji ręcznie. Rozwiązaniem miał być Rootless Launcher, który trafił do sklepu z aplikacjami. Nie zagościł tam jednak długo – Google podjęło decyzję o usunięciu launchera.

Rootless Launcher, podobnie jak Pixel Launcher, przynosił interfejs znany ze smartfonów Pixel na każdy smartfon. Zaletą była prosta instalacja, która nie wymagała posiadania zrootowanego smartfonu. Sam launcher nie posiadał rozbudowanych opcji, ale nadrabiał intuicyjnym interfejsem i sprawnością działania.

Jak podaje twórca launchera, AmirZ, powodem usunięcia z Google Play było naruszenie regulaminu. Przy pierwszej konfiguracji, bezpośrednio w Rootless Launcher, pobierana była dodatkowa aplikacja Rootless Pixel Bridge w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności ekranu Feed. Wymagała ona zezwolenia na instalację aplikacji z nieznanych źródeł, co sprowadzało się do zmiany ustawień smartfonu. Takie działanie nie spodobało się Google. Firma nie ma wówczas kontroli nad pobieranymi plikami, co może narazić użytkowników na niebezpieczeństwo. Podejście Google jest jak najbardziej zrozumiałe. Szkoda jednak, że już wielokrotnie się przekonaliśmy, korzystanie z oficjalnego sklepu także nie zapewnia ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem.

  • Rootless Launcher
  • Rootless Launcher,
[1/2] Rootless Launcher

Programista informuje, że prawdopodobnie aplikacja została trwale zablokowana. AmirZ ma jednak pracować nad rozwiązaniem. Najlepszym wyborem będzie więc zintegrowanie Rootless Pixel Bridge z launcherem i wydanie oprogramowania w całości.

Jeśli zainstalowaliście Rootless Launchera, to obecnie należy go usunąć. Następnie, aby móc dalej korzystać z popularnego launchera, należy pobrać Pixel Launcher. Warto pamiętać, że nie jest on dostępny w Google Play. Każda aktualizacja będzie więc wymagała ręcznego pobrania pliku APK, aby móc korzystać z najnowszej wersji oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)