Porozumienie Microsoftu i Yahoo! opóźnione

Porozumienie Microsoftu i Yahoo! opóźnione

Redakcja
30.10.2009 16:13

Pod koniec lipca informowaliśmy o nawiązaniu współpracy pomiędzy firmami Microsoft i Yahoo!. Okazuje się jednak, że ostateczne podpisanie porozumienia zostało opóźnione ze względu na toczące się jeszcze szczegółowe negocjacje.

Nawiązanie wstępnej współpracy pomiędzy firmami Microsoft i Yahoo! zostało oficjalne ogłoszone 29 lipca. Zakończenie szczegółowych negocjacji oraz ostateczne podpisanie porozumienia miało nastąpić 27 października. Nic takiego jednak się nie stało, ponieważ rozmowy dotyczące niektórych punktów spornych umowy jeszcze się toczą.

W dokumencie przesłanym do amerykańskiej komisji giełdowej (Securities and Exchange Commission) obydwie firmy przyznały, że duża część kwestii spornych została już omówiona, Jednak ze względu na niezwykle złożony charakter sprawy negocjacje muszą zostać przedłużone. Pomimo tego analitycy są zdania, że porozumienie jakie ma zostać zawarte pomiędzy obydwiema spółkami nie jest zagrożone. Należy bowiem pamiętać, że współpraca zwiąże ze sobą firmy na dziesięć kolejnych lat. Wszystkie szczegóły muszą więc zostać dokładnie omówione.

Przypomnijmy, że oficjalne rozpoczęcie współpracy firmy Microsoft z Yahoo! nastąpić ma na początku przyszłego roku. Przedstawiciele obydwu spółek są przekonani, że do tego czasu uda się rozwiązać wszystkie sporne kwestie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)