Portal: prosta metoda na przesyłanie plików z PC na urządzenia z iOS

Portal: prosta metoda na przesyłanie plików z PC na urządzenia z iOS

Portal: prosta metoda na przesyłanie plików z PC na urządzenia z iOS
Paweł Piskurewicz
27.08.2015 12:16, aktualizacja: 27.08.2015 12:38

Portal - WiFi File Transfers to aplikacja dzięki której w banalnie prosty sposób prześlemy pliki z komputera PC na urządzenie z systemem iOS. Usługa zadebiutowała już dwa miesiące temu na Androidzie, a teraz przyszła pora na urządzenia z iOS.

Działanie Portalu jest bardzo proste. Aby z niego skorzystać powinniśmy uruchomić aplikację, a na komputerze wejść na specjalnie przygotowaną stronę i sprawdzić czy oba urządzenia są podpięte do sieci Wi-Fi. Następnie za pomocą telefonu skanujemy podany na stronie kod qr. Po chwili następuje połączenie.

Introducing Portal, WiFi file transfers made easy

Teraz wystarczy tylko dodać na stronie pliki które chcemy przesłać. Czas transferu zależy w dużej mierze od ich wielkości, ale w przypadku dokumentów czy zdjęć całość odbywa się błyskawicznie. Z poziomu aplikacji mobilnej możemy przesłać plik dalej za pomocą systemowego menu udostępniania.

Rozwiązanie takie jest przydatne zwłaszcza gdy chcemy przesłać pliki z czyjegoś komputera. Wystarczy jedynie przeglądarka i połączenie z Wi-Fi. Aplikację Portal znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Dostępna jest za darmo i nie zawiera reklam.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)