Poważna awaria w nazwa.pl (aktualizacja)

Poważna awaria w nazwa.pl (aktualizacja)

Bariery drogowe, kask i pachołek z depositphotos
Bariery drogowe, kask i pachołek z depositphotos
19.06.2018 14:52, aktualizacja: 20.06.2018 10:56

Aktualizacja, 20.06.2018 r. Nazwa.pl wydała w sprawie nowy komunikat, z którego dowiadujemy się, że awaria była spowodowana dwufalowym atakie DDoS. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule.

Jeżeli napotkaliście dziś problemy w działaniu polskich witryn internetowych, to najpewniej jest to związane z awarią w nazwa.pl. Krajowy lider w zakresie hostingu, serwerów wirtualnych i domen boryka się z poważnym problemami już od kilku godzin. Wydane zostało już w tej sprawie oficjalnie stanowisko.

Uprzejmie informujemy, że obecnie mogą występować trudności w dostępie do usług i narzędzi https://t.co/L9UP0XzIfJ. Nasi administratorzy pracują nad usunięciem problemu, aby jak najszybciej przywrócić dostęp.

— nazwa.pl (@nazwapl) 19 czerwca 2018Niestety, w przeciwieństwie do zeszłorocznej awarii w OVH, kiedy to szef firmy na bieżąco tweetował o szczegółach awarii i i przekazywał najświeższe wieści o przywracaniu sprawności infrastrukturze, komunikat nazwa.pl jest skrajnie lakoniczny:

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym (wtorek, 19 czerwca) od godz. 11:00 część Klientów może obserwować utrudnienia w dostępie do usług nazwa.plNasi Administratorzy pracują nad rozwiązaniem problemu.Przepraszamy za utrudnienia.

Jakie są skutki? Przede wszystkim nie rozwiązują się utrzymywane przez nazwa.pl domeny, co sugeruje problemy z serwerami DNS. Na szczegóły, podobnie jak na zażegnanie awarii, będziemy jednak musieli poczekać. O postępach będziemy informować na bieżąco.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)