Poważny błąd w zabezpieczeniach Hotmail – Microsoft bada sprawę

Strona głównaPoważny błąd w zabezpieczeniach Hotmail – Microsoft bada sprawę
18.02.2010 17:16
Redakcja
Redakcja

W ostatnich dniach świat obiegła informacja o błędach w usłudze pocztowej Hotmail. Za ich sprawą nieliczni użytkownicy uzyskali dostęp do nieswoich skrzynek. Choć przyczyna tego problemu nie jest jeszcze znana, Microsoft informuje, że podjął wszelkie działania mające na celu wyjaśnienie problemu.

Dwa dni temu w godzinach porannych użytkownicy serwisów korzystających z identyfikatora Windows Live nie mogli zalogować się do swoich kont. Szybko okazało się również, że w tym samym czasie kilka osób uzyskało przypadkowy dostęp do skrzynek pocztowych Hotmail należących do innych użytkowników. Warto zaznaczyć, że po ponownym zalogowaniu się z wykorzystaniem własnych danych, użytkownikom tym wyświetlała się zawartość... skrzynki kolejnego, przypadkowego posiadacza konta pocztowego Hotmail. Microsoft traktuje sprawę ochrony prywatności użytkowników niezwykle poważnie. Od razu po otrzymaniu raportów o błędach, wszczęliśmy śledztwo w tej sprawie. Wszystkie stosowne działania podejmiemy od razu po zakończeniu dochodzenia - poinformowali w e-mailowym oświadczeniu przedstawiciele firmy z Redmond.

Microsoft nie przesądza na razie o związku pomiędzy brakiem dostępu do kont korzystających z Windows Live ID, a błędami w systemie zabezpieczeń skrzynek pocztowych Hotmail. Miejmy nadzieję, że oficjalne stanowisko w tej sprawy poznamy jak najszybciej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)