Powermat może spopularyzować publiczne punkty bezprzewodowego ładowania smartfonów

Strona głównaPowermat może spopularyzować publiczne punkty bezprzewodowego ładowania smartfonów
16.01.2017 15:50
Powermat może spopularyzować publiczne punkty bezprzewodowego ładowania smartfonów

W dobie nowoczesnych smartfonów i uzależnienia od Internetu, o wyborze miejsca spotkania, coraz częściej decyduje nie tylko darmowe Wi-Fi, które stało się niemal standardem, ale także możliwość wygodnego podładowania mobilnego urządzenia. Do Polski wchodzi właśnie system ładowania bezprzewodowego Powermat, mający spore szanse na zdobycie popularności między innymi w restauracjach.

Głównym założeniem Powermata jest zapewnienie funkcji bezprzewodowego ładowania w przestrzeni publicznej – w restauracjach, sklepach czy kawiarniach. Z punktami oferującymi dostęp do ładowarek możemy już się spotkać, ale w przeciwieństwie do większości obecnych rozwiązań, Powermat atrakcyjny jest nie tylko dla klienta, ale także dla właściciela. Dostarcza on narzędzia marketingowe, a więc w zamian za darmowe ładowanie, właściciel może reklamować produkty i usługi.

Lokale, które zdecydują się na wdrożenie systemu Powermat, zostaną wyposażone w specjalne maty ładujące, umieszczone w stołach i blatach, dzięki którym klienci będą mogli bez problemu bezprzewodowo naładować swoje urządzenia mobilne. Jeśli natomiast urządzenie nie wspiera bezprzewodowego ładowania, to niezbędny będzie tzw. ring Powermat. Wyposażony jest on w port microUSB lub Lightning. Pierścień jest kompatybilny z telefonami z systemem Android, iOS oraz telefonami z systemami Blackberry oraz Windows.

350193654281103297

W celu skorzystania z bezprzewodowego ładowania, niezbędna jest aplikacja Powermat App. Aplikacja dodatkowo podaje lokalizację najbliższych dostępnych punktów oraz zapewnia właścicielom lokali udostępnianie spersonalizowanych ofert promocyjnych.

Technologia dostępna jest już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii czy Wielkiej Brytanii. Natomiast pierwsze lokale wyposażone w Powermat pojawią się w Polsce już na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku. Jeśli technologia się sprawdzi i zostanie spopularyzowana, to może nie będziemy musieli już pamiętać o ładowaniu smartfona przed każdym wyjściem z domu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)