PowerPoint wyświetli napisy podczas prezentacji, by lepiej walczyć z wykluczeniem

PowerPoint wyświetli napisy podczas prezentacji, by lepiej walczyć z wykluczeniem

PowerPoint walczy z wykluczeniem, podczas prezentacji wyświetli napisy
PowerPoint walczy z wykluczeniem, podczas prezentacji wyświetli napisy
14.01.2019 13:53

Testerzy zapisani do ścieżki Fast Build Office'a 365 dla Windowsa otrzymali dostęp do kolejnej kompilacji, a w niej interesującej funkcji PowerPointa. Dzięki możliwości tworzenia w czasie rzeczywistym napisów do prezentacji PowerPoint może zmienić sposób prowadzenia spotkań i szkoleń w międzynarodowym gronie.

Nowość jest dostępna w wersji Fast Build 11231.20066 (1902) Office'a 365 na Windowsie. Sztuczna inteligencja rozpoznaje mowę prezentera i w czasie rzeczywistym może wyświetlać napisy poniżej slajdów prezentacji, by wszyscy odbiorcy mogli nie tylko słuchać, ale i czytać. SI może interpretować słowa wypowiadane w 12 językach i na bieżąco tłumaczyć je na 60 dostępnych języków. Co ważne, by znaleźć odpowiedni kontekst słów, SI analizuje temat i treść prezentacji i odpowiednio dobiera fachowe słownictwo, nazwiska i nazwy własne.

Make your presentations more inclusive with live captions and subtitles in PowerPoint

Podczas prowadzenia prezentacji mówca może w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć napisy, a także zmienić ich położenie, wielkość i wygląd. Do testowego PowerPointa trafił ten sam system napisów, który Microsoft wprowadza w komunikatorze Skype.

Napisy to także walka z wykluczeniem

Zapowiedź wprowadzenia systemu generującego napisy została opublikowana 3 grudnia. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i to głównie do nich kierowana jest nowa funkcja Skype'a i PowerPointa.

Automatyczne generowanie napisów podczas rozmów wideo i wykładów ma pomóc osobom niesłyszącym, niedosłyszącym lub posługujących się innymi językami, niż mówcy. Ułatwienie powinno działać także w drugą stronę – jeśli prowadzący prezentację posługuje się jednym z 12 języków, które prawidłowo interpretuje SI, nie będzie musiał posługiwać się językiem obcym, jeśli nie zna go dostatecznie dobrze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)