PowerPoint wyświetli napisy podczas prezentacji, by lepiej walczyć z wykluczeniem

PowerPoint walczy z wykluczeniem, podczas prezentacji wyświetli napisy
PowerPoint walczy z wykluczeniem, podczas prezentacji wyświetli napisy

14.01.2019 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Testerzy zapisani do ścieżki Fast Build Office'a 365 dla Windowsa otrzymali dostęp do kolejnej kompilacji, a w niej interesującej funkcji PowerPointa. Dzięki możliwości tworzenia w czasie rzeczywistym napisów do prezentacji PowerPoint może zmienić sposób prowadzenia spotkań i szkoleń w międzynarodowym gronie.

Nowość jest dostępna w wersji Fast Build 11231.20066 (1902) Office'a 365 na Windowsie. Sztuczna inteligencja rozpoznaje mowę prezentera i w czasie rzeczywistym może wyświetlać napisy poniżej slajdów prezentacji, by wszyscy odbiorcy mogli nie tylko słuchać, ale i czytać. SI może interpretować słowa wypowiadane w 12 językach i na bieżąco tłumaczyć je na 60 dostępnych języków. Co ważne, by znaleźć odpowiedni kontekst słów, SI analizuje temat i treść prezentacji i odpowiednio dobiera fachowe słownictwo, nazwiska i nazwy własne.

Make your presentations more inclusive with live captions and subtitles in PowerPoint

Podczas prowadzenia prezentacji mówca może w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć napisy, a także zmienić ich położenie, wielkość i wygląd. Do testowego PowerPointa trafił ten sam system napisów, który Microsoft wprowadza w komunikatorze Skype.

Napisy to także walka z wykluczeniem

Zapowiedź wprowadzenia systemu generującego napisy została opublikowana 3 grudnia. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i to głównie do nich kierowana jest nowa funkcja Skype'a i PowerPointa.

Automatyczne generowanie napisów podczas rozmów wideo i wykładów ma pomóc osobom niesłyszącym, niedosłyszącym lub posługujących się innymi językami, niż mówcy. Ułatwienie powinno działać także w drugą stronę – jeśli prowadzący prezentację posługuje się jednym z 12 języków, które prawidłowo interpretuje SI, nie będzie musiał posługiwać się językiem obcym, jeśli nie zna go dostatecznie dobrze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)