Powiadomienia o legalności systemu

Powiadomienia o legalności systemu

02.03.2006 22:59

Od początku marca Microsoft wprowadził do polskiej wersjisystemów Windows nową wersję narzędzia sprawdzania oryginalnościsystemu. Narzędzie powiadamia użytkownika, jeżeli używany systemWindows nie jest oryginalny. Instalacja systemu powiadamiania jestcałkowicie dobrowolna, zainstalowanie go następuje dopiero pojawnej zgodzie użytkownika i zaakceptowaniu umowy licencyjnej.Narzędzie nie powoduje żadnej zmiany w działaniu legalnego systemu.W przypadku wykrycia, że system nie jest oryginalny, narzędziepomoże użytkownikowi w uzyskaniu licencjonowanej kopii systemuWindows. W przypadku uruchomienia na pirackiej kopii systemu, efekty możnazobaczyć na każdym kroku. Już w momencie startu systemu możnazobaczyć następujący tekst Prawdopodobnie jesteś ofiarąpiractwa komputerowego. Kopia systemu Windows zainstalowana na tymkomputerze nie jest oryginalna. Do momentu uruchomienia nakomputerze oryginalnego systemu Microsoft Windows w dolnej częściekranu logowania wyświetlany jest transparent mówiący o nielegalnympochodzeniu systemu. Podczas każdego logowania do systemu pojawiasię monit o rozwiązanie tego problemu. Zareagowanie na niegospowoduje wyświetlenie opisu kroków, które można wykonać. Ostatnimz elementów powiadomień jest specjalna ikona w obszarze powiadomieńi komunikat jej towarzyszący Błąd sprawdzania autentycznościsystemu Windows wraz z dodatkowymi informacjami. Poza uświadomieniem użytkownikowi problemu, Microsoft przyszykowałrównież szybkie rozwiązanie. Jest nim dokonanie zakupuelektronicznego klucza licencyjnego w specjalnej cenie i zamianasystemu w oryginalny system Windows. Zestaw Windows GenuineAdvantage Kit pomaga klientom, którzy otrzymali fałszywe kopiesystemu Windows, przekształcić ich system w legalny system Windows.Po zakończeniu procedury zakupu klient otrzymuje:

Wiadomość e-mail, zawierającą nowy kod produktu oraz łącze dointernetowego narzędzia konwersji (należy pamiętać, że rozliczeniepłatności może zająć do 48 godzin). Narzędzie konwersji sprawdzikomputer i spróbuje przekształcić fałszywą kopię systemu Windows woryginalną.

Dysk CD, z którego można skorzystać, jeśli zajdzie potrzebaponownego zainstalowania systemu Windows XP (czas dostawy możezająć 2-4 tygodni).

Przykładowo, klucz legalizujący piracką wersję Professional VLKkosztuje 131 euro. Istnieje też możliwość nabycia specjalnej wersjiWindows OEM służącej do zalegalizowania systemu (dla wersji Homejest to 340 zł, dla Professional 560 zł).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (352)