Powiadomienia z Androida na pececie dzięki Pushbullet

Powiadomienia z Androida na pececie dzięki Pushbullet

Powiadomienia z Androida na pececie dzięki Pushbullet
Przemysław Kreft
09.09.2017 17:24

Smartfon, tablet, laptop, smartwatch – każdego dnia mamy przy sobie wiele urządzeń, z których często korzystamy niemal jednocześnie. O ile w przypadku sprzętu z jabłkiem w logo możemy liczyć na ich połączenie w jeden ekosystem i łatwe przenoszenie efektów pracy, powiadomień itp., w świecie Androida nie jest to tak oczywiste.

W celu synchronizacji smartfona z komputerem i wyświetlania na nim powiadomień musimy skorzystać z zewnętrznej usługi. Jedną z ciekawszych jest Pushbullet. Poza synchronizacją powiadomień, pozwala ona również na odczytywanie i pisanie SMS-ów czy wygodne przesyłanie plików.

Konfiguracja

Na początku musimy zainstalować Pushbullet na naszym smartfonie oraz komputerze. Użytkownicy systemu Windows mogą skorzystać z aplikacji desktopowej. Dostępność na innych platformach zapewniają rozszerzenia do przeglądarek (Chrome, Firefox, Opera).

Uruchamiamy aplikację na smartfonie i logujemy się za pomocą konta Google lub Facebook. Kolejnym krokiem jest nadanie aplikacji stosownych uprawnień. Kreator przeprowadzi nas przez wszystkie niezbędne kroki. Po zakończeniu wyświetlony zostanie główny ekran aplikacji. Otwieramy panel z lewej strony i wybieramy opcję Synchronizacja powiadomień. Upewniamy się, że funkcja synchronizacji jest włączona.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przechodzimy teraz do konfiguracji Pushbullet na komputerze. Analogicznie, po uruchomieniu aplikacji musimy się zalogować (korzystając z tego samego konta, które wybraliśmy w przypadku aplikacji na Androidzie).

Synchronizacja powiadomień z Androida na PC

Po przeprowadzeniu konfiguracji wyświetlanie powiadomień powinno już działać. W aplikacji mobilnej przechodzimy do części Synchronizacja powiadomień i wybieramy Wyślij powiadomienie testowe. Na naszym komputerze powinniśmy zobaczyć testowy komunikat. Do poprawnego działania synchronizacji, smartfon musi być połączony z internetem.

Obraz

Jeżeli klikniemy na strzałkę z prawej strony pola Notifications w głównym oknie programu, uruchomiona zostanie ikona powiadomień, którą możemy umieścic w dowolnym miejscu. Od tej pory możemy swobodnie pracować na komputerze, bez konieczności zerkania na smartfon.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Osoby dbające o prywatność powinny skonfigurować również szyfrowanie danych. Wystarczy przejść do ustawień aplikacji mobilnej i wybrać pole Szyfrowanie end-to-end, a następnie ustalić hasło. To samo hasło wpisujemy następnie w ustawieniach aplikacji desktopowej, w części End-to-end Password.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)