Powstał film dokumentalny o historii wirtualnego Wiedźmina

Powstał film dokumentalny o historii wirtualnego Wiedźmina
Oskar Ziomek

13.09.2017 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Sieci ukazał się film dokumentalny Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina – polska produkcja, w której przedstawiono historię powstawania jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier; szczegóły pierwszych kroków w przenoszeniu postaci Wiedźmina z wersji papierowej na ekrany. To niemal 2 godziny narracji i wypowiedzi osób związanych z produkcją gry, które z pewnością przybliżą fakty, które dotychczas mogły być nieznane.

Film opublikowano w 10. rocznicę powstania gry, prace nad nim trwały ponad rok, a sfinansowany został z wielu źródeł. Choć do jego powstania przyczynili się również patroni, generalnie produkcję zawdzięczać należy serwisowi arhn.eu, na co dzień związanego z tematyką gier.

"Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina" to największy projekt w historii serwisu arhn.eu. (...) To dzięki fanom, gdzie inne serwisy kazałyby sobie za ten przywilej płacić, nasz film dokumentalny dostępny jest dla każdego za darmo. Dziękujemy!

Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina | Film dokumentalny

Produkcja jest na tyle interesująca, że polecić ją można nie tylko fanom serii, ale również osobom zainteresowanym tylko pobieżnie. Już w pierwszych minutach dowiemy się, co kierowało Andrzejem Sapkowskim podczas publikacji pierwszego opowiadania oraz jakiego oprogramowania używano, próbując przenieść postaci do pierwszych implementacji gry.

Chociaż, jak wspomniano wcześniej, film dostępny jest za darmo na kanale YouTube, twórcy zachęcają do wyrażania swojej wdzięczności poprzez wsparcie za pośrednictwem serwisu Patronite.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)