Poznajcie Alcatel Vision: czas na VR bez podłączania smartfonu lub komputera

Poznajcie Alcatel Vision: czas na VR bez podłączania smartfonu lub komputera06.09.2016 19:50
Poznajcie Alcatel Vision: czas na VR bez podłączania smartfonu lub komputera

Alcatel na tegorocznych targach IFA zaprezentował własne urządzenie wirtualnej rzeczywistości. W przeciwieństwie do takich produktów jak Samsung Gear VR czy Oculus Rift, gogle Alcatela są całkowicie samodzielne, jednak czy to pozwoli im odnieść sukces?

Tak jak kiedyś wszystkim odbiło na punkcie 3D, tak teraz każda większa firma technologiczna chce mieć własny sprzęt VR. Samsung ma w swojej ofercie Gear VR, a Facebook rozwija zakupione wcześniej gogle Oculus Rift. Wirtualna rzeczywistość to już nie tylko pierwsze, jeszcze niedoskonałe urządzenia, ale także Daydream, czyli cała platforma Google mająca przyczynić się do rozwoju wirtualnej rzeczywistości, oczywiście takiej jaką chciano by widzieć w Mountain View.

350188079715477441

Do coraz bardziej zaciętej rywalizacji dołącza Alcatel. W przeciwieństwie do produktu Samsunga, który wymaga topowego smartfonu Koreańczyków lub Oculus Rift potrzebującego komputera, produkt Alcatela jest samodzielny. Kupujemy tylko gogle VR, bez potrzeby posiadania dodatkowego sprzętu, co jest pomysłem jak najbardziej świetnym. Warto zwrócić uwagę, że takie rozwiązanie to nadal rzadkość, w zasadzie spotyka się tylko modele mało znanych chińskich producentów. Taki zaś Intel i jego Project Alloy, czyli także samodzielny sprzęt VR, został jedynie zapowiedziany. Alcatel Vision może być pierwszym popularnym sprzętem, który w końcu uwolni VR od wymogu podłączania smartfonów czy komputerów.

Alcatel Vision przypomina kask, a to ze względu na rozbudowany tył, który połączony jest z główną częścią za pomocą dwóch ramion z tworzywa sztucznego. Akumulator o pojemności 3000 mAh po założeniu znajduje się z tyłu głowy, co pozwoliło na odciążenie przodu i powinno przełożyć się na lepsze rozłożenie masy, a to z kolei powinno sprawić, że noszenie będzie po prostu wygodniejsze. Akumulator ma zapewnić około 3 godzin na jednym ładowaniu.

350188079715674049

W głównej części znajdziemy podzespoły zaczerpnięte z Samsunga Galaxy S6, zeszłorocznego topowego smartfonu. Wykorzystany został więc autorski procesor Samsunga – ośmiordzeniowy Exynos 7420, 3 GB RAM i 32 GB na dane użytkownika. Obraz wyświetlany jest za pomocą dwóch 3,8-calowych wyświetlaczy AMOLED, każdy oferuje rozdzielczość 1080×1200 pikseli. Uzyskane dzięki temu pole widzenia wynosi 120 stopni. Vision to również moduł Bluetooth i Wi-Fi, a także niezbędne do odczytywania ruchów czujniki.

Nie podane zostały oficjalne ceny, ale mówić się, że gogle mają kosztować około 500 albo 600 dolarów. W Chinach mają pojawić się przed końcem tego, a w USA na początku 2017. Przeszkodą może być właśnie cena, za podobną kwotę wówczas nabędziemy Samsunga Galaxy S7 wraz z Gear VR. We wnętrzu S7 znajdziemy już wydajniejsze podzespoły, a dodatkowo, Gear VR są na rynku dłużej i najprawdopodobniej zapewnią bogatszą bibliotekę aplikacji i gier. W związku z tym, Alcatel Vision mimo swej samodzielności, może nie pokonać chociażby gogli Samsunga.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)