Poznajcie News+, kolejny kombajn dla Androida od autorów gReadera

Poznajcie News+, kolejny kombajn dla Androida od autorów gReadera
Redakcja

22.01.2014 10:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zamknięcie w lipcu ubiegłego roku usługi Google Reader spowodowało wysyp różnego rodzaju rozwiązań, które miały na celu jej zastąpienie. Bez wątpienia na prowadzenie wyszedł Feedly, który zaoferował za darmo łatwą możliwość migracji i prostą obsługę. Z czasem również aplikacje klienckie zostały dopasowane do alternatyw, także te działające na urządzeniach mobilnych. Jedną z nich jest gReader – bardzo rozbudowany i populary klient Feedly dla Androida. W ostatnim czasie jego autorzy postanowili wykorzystać sprawdzone rozwiązania i dotychczasowe doświadczenia aby stworzyć aplikację przeznaczoną do obserwowania różnego rodzaju aktualności. Tym razem padło na usługę Google News, zaś wspomnianą aplikacją jest News+ bliźniaczo podobny do wspomnianego klienta RSS.

Obraz

Podstawową funkcją jest integracja usługą Google News z której aplikacje pobiera aktualności ze świata. Użytkownik może wybrać nie tylko region w jakim się znajduje, ale także poszczególne kategorie informacji jakie go interesują. Synchronizacja jest wykonywana automatycznie co określony przez użytkownika czas, bądź też ręcznie. Pobrane materiały użytkownik może oznaczać jako ulubione poprzez mechanizm gwiazdek. Jedną z najciekawszych funkcji aplikacji jest możliwość uruchomienia trybu offline. W takim wypadku aplikacja pobiera treści podczas synchronizacji w celu umożliwienia ich czytania także gdy użytkownik nie ma dostępu do Internetu. Uwagę zwraca także możliwości integracji z wieloma zewnętrznymi usługami do dzielenia się informacjami lub ich archiwizowaniem: Facebook, Twitter, Google+, EcerClip, Readability, Pocket czy też Instapaper.

Aplikacja pozwala również na zmianę domyślnego motywu na jeden z czterech dostępnych (jasny, ciemny, czarny, sepia), a także zmianę samego wyglądu prezentowanych materiałów poprzez zmianę czcionki czy rozmiaru listy. W zależności od ustawień użytkownika News+ może pobierać lub omijać obrazki czy materiały wideo np. w celu zaoszczędzenia transferu podczas łączności za pomocą transmisji komórkowej. Opcje personalizacji zwiększa możliwość ustalenia własnych gestów nawigacji i tzw. szybkie akcje wykonywane po wysunięciu z prawej lub lewej strony. News+ jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej i w przeciwieństwie do swojego protoplasty nie oferuje żadnych widgetów na pulpity.

Wersja darmowa pozwala na korzystanie z usługi Google News bez ograniczeń. W sklepie Google Play dostępna jest również rozszerzona wersja płatna posiadająca możliwość instalacji rozszerzeń. Te z kolei służą do synchronizacji z dodatkowymi usługami, wśród których znajdziemy: Feedly, Tiny Tiny RSS, Pocket+, CommaFed czy też Reedah. Skąd pomysł na rozdzielenie obu usług? Jak zaznaczają sami twórcy, są to po prostu dwie aplikacje do innych zastosowań. O ile News+ służy do aktualności i obsługa RSS to w nim tylko dodatek z ograniczoną funkcjonalnością, o tyle gReader to cały kombajn do obsług subskrypcji bardzo intensywnie wykorzystujący API serwisu Feedly. Oczywiście wybierają jak zwykle użytkownicy swoimi portfelami, choć obie aplikacje mają swoje darmowe wersje. Znajdziecie je w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)