Praca grupowa widoczna na żywo w dokumentach na OneDrive

Praca grupowa widoczna na żywo w dokumentach na OneDrive

Praca grupowa widoczna na żywo w dokumentach na OneDrive
14.08.2015 12:52, aktualizacja: 14.08.2015 13:15

Microsoft na początku roku zapowiedział, że w Wordzie będącym częścią Office'a 2016 będzie można w czasie rzeczywistym oglądać zmiany wprowadzone przez innych użytkowników, pracujących z jednym dokumentem. Przez ostatnich kilka miesięcy ta funkcja była dostępna dla dokumentów przechowywanych w usłudze SharePoint Online, a teraz jest dostępna także dla wszystkich korzystających z dysku OneDrive i podglądowej wersji Office'a 2016.

Obraz

Jeśli grupa użytkowników korzysta z najnowszej wersji testowej Office'a 2016 i otwiera ten sam dokument na OneDrive, każdy zostanie poinformowany o pracy grupowej i będzie widział, co robią inni. W odpowiednich miejscach w tekście umieszczone zostaną znaczniki przypisane różnym osobom, podobnie jak ma to miejsce w Dokumentach Google'a czy podobnych edytorach.

Jeśli ktoś pierwszy raz korzysta z pracy grupowej, u góry okna Worda zobaczy informację o tym oraz zostanie zapytany, czy zmiany mają być wysyłane automatycznie do zdalnego dokumentu. Po zatwierdzeniu wyboru wprowadzone przez niego zmiany od razu będą widoczne dla wszystkich użytkowników, bez potrzeby ręcznego zapisywania plików.

Obraz

Zespół pracujący nad pakietem Office zachęca do dzielenia się wrażeniami z pracy zespołowej. Aby przetestować nową funkcję wystarczy umieścić dokument na swoim dysku OneDrive i zaprosić znajomych do współpracy. Wszyscy muszą mieć uprawnienia do edycji dokumentu oraz oczywiście najnowszą wersję podglądową Office'a 2016.

W aplikacjach mobilnych OneDrive pojawiła się z kolei możliwość otrzymywania powiadomień, gdy udostępnione dokumenty są edytowane przez innych użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)