Prace techniczne w bankach w weekend. Utrudnienia m.in. w Getin Banku, ING i mBanku

Prace techniczne w bankach w weekend. Utrudnienia m.in. w Getin Banku, ING i mBanku

Banki zapowiadają utrudnienia w weekend, fot. Pixabay
Banki zapowiadają utrudnienia w weekend, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
26.03.2021 17:13

Nadchodzący weekend 27 i 28 marca to kolejna okazja do przeprowadzenia prac serwisowych w bankowych systemach informatycznych. W efekcie klienci muszą liczyć się z utrudnieniami – w niektórych przypadkach sporymi. Banki informują o szczegółach.

Alior Bank

Noc z piątku (26 marca) na sobotę (27 marca) to utrudnienia dla klientów Alior Banku. W tym czasie nie uda się zalogować do bankowości internetowej, ale karty mają działać bez problemu. Więcej na ten temat pisaliśmy w odrębnej publikacji.

Getin Bank

Klienci Getin Banku muszą się liczyć z utrudnieniami w nocy z piątku (26 marca) na sobotę (27 marca). Prace techniczne rozpoczną się bowiem o 23:30 w piątek i potrwają do 8:00 kolejnego dnia. W tym czasie bankowość internetowa oraz mobilna będą niedostępne.

ING Bank Śląski

Na całą masę utrudnień muszą się przygotować klienci ING Banku Śląskiego. W tym przypadku prace serwisowe będą prowadzone od 5:30 w sobotę (27 marca) do 5:30 w niedzielę (28 marca). W tym czasie klienci muszą się przygotować między innymi na problemy z działaniem:bankomatów i wpłatomatów,systemu Moje ING i aplikacji Moje ING,płatności Blik,przelewów ekspresowych,płatności internetowych za pomocą Płać z ING,aktywacji kart i nadawania kodów PIN

Ponadto od 7:00 w sobotę do 12:00 w niedzielę nie będzie dostępny Makler w bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile. Jak podaje wprost ING Bank Śląski, jeśli masz plany na weekend, najlepiej wcześniej wypłać gotówkę – więcej można przeczytać w szczegółowym ogłoszeniu na stronie banku.

mBank

Stosunkowo nieduże utrudnienia czekają klientów mBanku. Problemy pojawią się tylko w sobotę (27 marca) ale za to w ciągu dnia, a nie w nocy. Od godz. 8:00 do 14:00 nie uda się w tym czasie skorzystać z usługi eMakler.

Nest Bank

Nest Bank zapowiada utrudnienia w nocy z soboty (27 marca) na niedzielę (28 marca), które potrwają od godz. 23:30 do 3:30. W tym czasie w bankowości internetowej i mobilnej będzie można jedynie zlecać operacje – nie będą wykonywane od razu, ale dopiero po zakończeniu prac technicznych. Ponadto nie będzie m.in. możliwości wykonywania internetowych płatności oraz korzysta z Blika. Szczegóły można znaleźć w komunikacie dostępnym na stronie logowania do bankowości Nest Banku.

Santander Bank Polska

Klienci Santandera muszą się przygotować na utrudnienia w sobotę (27 marca) od godz. 0:00 do 6:00. W tym czasie nie uda się zalogować do bankowości internetowej i aplikacji oraz skorzystać z przelewów natychmiastowych i bankomatów. Płatności kartą mają być natomiast możliwe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)