Prace techniczne w bankach w weekend. Utrudnienia m.in. w Pekao i mBanku

Prace techniczne w bankach w weekend. Utrudnienia m.in. w Pekao i mBanku08.05.2021 12:40
Banki zapowiadają prace serwisowe w weekend
Banki zapowiadają prace serwisowe w weekend
Źródło zdjęć: © Pixabay

Weekend to jak zwykle okazja dla administratorów banków, by zaktualizować systemy i elektroniczną bankowość. Również w tę sobotę i niedzielę (8 i 9 maja) wiele banków zapowiedziało utrudnienia. W niektórych przypadkach warto wcześniej zadbać o gotówkę.

Planowane prace serwisowe w bankach opisuje serwis bankier.pl. Na utrudnienia w ten weekend muszą się przygotować m.in. klienci Banku BPS. W sobotę (8 maja) zaplanowano tu prace trwające większość dnia, bo od godz. 0:45 do 18:00. W tym czasie klienci nie będą mogli zalogować się do bankowości elektronicznej, a w efekcie skorzystać z dostępnych w niej usług.

Na problemy muszą się nastawić także klienci Banku Pekao. System będzie aktualizowany w nocy i wczesnym rankiem w niedzielę (9 maja). W konsekwencji, od godz. 0:30 do 4:30 nie będzie działać Blik oraz przelewy ekspresowe Express Elixir, zaś od 3:00 do 7:00 klientom nie uda się zalogować do aplikacji mobilnej bankowości.

W tych samych godzinach nie będzie można także płacić kartami debetowymi. Warto więc odpowiednio wcześniej wypłacić gotówkę, by nie być zaskoczonym np. przy płaceniu za paliwo podczas podróży.

W ten weekend prace serwisowe przeprowadza także mBank. Potrwają od godz. 0:30 do 4:30 w niedzielę (9 maja); w tym czasie klienci nie będą mogli zlecać przelewów ekspresowych. W tych samych godzinach utrudnienia mogą dotyczyć klientów neoBanku. Tutaj także spodziewana jest niedostępność przelewów ekspresowych Express Elixir.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)