Prace techniczne w bankach w weekend. Utrudnienia m.in. w Pekao i mBanku

Banki zapowiadają prace serwisowe w weekend
Banki zapowiadają prace serwisowe w weekend
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

08.05.2021 12:40

Weekend to jak zwykle okazja dla administratorów banków, by zaktualizować systemy i elektroniczną bankowość. Również w tę sobotę i niedzielę (8 i 9 maja) wiele banków zapowiedziało utrudnienia. W niektórych przypadkach warto wcześniej zadbać o gotówkę.

Planowane prace serwisowe w bankach opisuje serwis bankier.pl. Na utrudnienia w ten weekend muszą się przygotować m.in. klienci Banku BPS. W sobotę (8 maja) zaplanowano tu prace trwające większość dnia, bo od godz. 0:45 do 18:00. W tym czasie klienci nie będą mogli zalogować się do bankowości elektronicznej, a w efekcie skorzystać z dostępnych w niej usług.

Na problemy muszą się nastawić także klienci Banku Pekao. System będzie aktualizowany w nocy i wczesnym rankiem w niedzielę (9 maja). W konsekwencji, od godz. 0:30 do 4:30 nie będzie działać Blik oraz przelewy ekspresowe Express Elixir, zaś od 3:00 do 7:00 klientom nie uda się zalogować do aplikacji mobilnej bankowości.

W tych samych godzinach nie będzie można także płacić kartami debetowymi. Warto więc odpowiednio wcześniej wypłacić gotówkę, by nie być zaskoczonym np. przy płaceniu za paliwo podczas podróży.

W ten weekend prace serwisowe przeprowadza także mBank. Potrwają od godz. 0:30 do 4:30 w niedzielę (9 maja); w tym czasie klienci nie będą mogli zlecać przelewów ekspresowych. W tych samych godzinach utrudnienia mogą dotyczyć klientów neoBanku. Tutaj także spodziewana jest niedostępność przelewów ekspresowych Express Elixir.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)