Prawie 3‑letni OnePlus 3 i młodszy 3T wkrótce z Androidem Pie. W Chinach ruszają testy

OnePlus szuka chętnych do testów Androida Pie dla modeli 3 i 3T
OnePlus szuka chętnych do testów Androida Pie dla modeli 3 i 3T
Oskar Ziomek

21.03.2019 13:45

Dobre wieści dla użytkowników smartfonów OnePlus 3 oraz 3T. Jak zwraca uwagę serwis XDA Developers, producent szuka chętnych posiadających te urządzenia do testowania Androida 9 Pie. Rekrutacja trwa co prawda w Chinach, ale bez wątpienia jest to zwiastunem przygotowywania nowej wersji systemu, która niebawem trafi do wszystkich właścicieli.

Jak zwraca uwagę XDA Developers, to miła wiadomość między innymi z uwagi na fakt, iż posiadacze OnePlusów 3 oraz 3T, mogą obecnie korzystać wyłącznie z Androida 8.0 Oreo, który na rynku pojawił się jeszcze w drugiej połowie 2017 roku. Wydany pod koniec tego samego roku Android 8.1 został już jednak w procesie aktualizacji pominięty.

OxygenOS 9.0 bazujący na Androidzie 9 Pie działający na OnePlusie 3, źródło: XDA Developers.
OxygenOS 9.0 bazujący na Androidzie 9 Pie działający na OnePlusie 3, źródło: XDA Developers.

Użytkownicy są więc spragnieni nowej wersji, szczególnie, że Android 9 przynosi kilka ciekawych nowości. Wśród nich warto odnotować między innymi ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa związane z biometrią oraz funkcję Slices, która daje programistom dodatkowe możliwości tworzenia interfejsów i jest nadal rozwijana przy okazji Androida Q.

OnePlus zauważył znaczenie częstych aktualizacji

W dobie coraz wydajniejszych i zbliżonych do siebie wizualnie smartfonów, użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na inne cechy – w tym częstotliwość wydawania aktualizacji – które mogą zadecydować o zakupie danego urządzenia. Ten trend zauważyła także firma OnePlus, uruchamiając w zeszłym roku OnePlus Software Maintenance Schedule – program regularnego wydawania łatek i nowych wersji systemu Android dla swoich smartfonów.

OnePlus Software Maintenance Schedule, źródło: OnePlus.
OnePlus Software Maintenance Schedule, źródło: OnePlus.

Co interesujące, zgodnie z założeniami, aktualizacje bezpieczeństwa mają być wydawane dla danego modelu przez 36 miesięcy od daty wprowadzenia na rynek, ale duże aktualizacje systemu i funkcji mają być dostępne jedynie przez dwa pierwsze lata.

Tym bardziej cieszą więc plany wydania aktualizacji do Androida Pie w przypadku OnePlusa 3, który pojawił się na rynku w czerwcu 2016 roku, a więc prawie 3 lata temu i zgodnie ze wspomnianym harmonogramem, mógłby już w tym kontekście nie być przez producenta brany pod uwagę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)