Premiera konsoli Nintendo NX w marcu 2017, The Legend of Zelda przesunięta

Premiera konsoli Nintendo NX w marcu 2017, The Legend of Zelda przesunięta

Premiera konsoli Nintendo NX w marcu 2017, The Legend of Zelda przesunięta
27.04.2016 11:33, aktualizacja: 27.04.2016 13:54

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier dla konsolowych graczy stanowi Nintendo NX. Jeszcze pod koniec zeszłego roku szef japońskiej korporacji, Tatsumi Kimishima zapowiadał, że trwają intensywne prace nad NX. Dziś znamy już datę jej premiery – konsola trafi do sprzedaży na całym świecie dopiero w przyszłym roku.

Informacja na ten temat znalazła się w wynikach finansowych Nintendo. Wynika z nich, że przyszłoroczna premiera Nintendo NX przyniesie konsolę opierającą się na całkowicie nowych założeniach. Nie są znane żadne szczegóły, jednak z wcześniejszych wypowiedzi Kimishimy wiemy, że Nintendo nie ma zamiaru licytować się pod względem specyfikacji z Sony czy Microsoftem – priorytetem ma być rozrywka i grywalność.

The next generation of #Nintendo is coming March 2017! #NX pic.twitter.com/u4KFIRJedw

— Nintendo of America (@NintendoAmerica) 27 kwietnia 2016Kolejna ważna, i niezbyt dobra dla fanów Nintendo, informacja dotyczy tego, że Japończycy nie zdecydują się na jakąkolwiek prezentacje swojego nowego urządzenia podczas nadchodzących targów E3. Prawdopodobnie jedyną nowością, jaką ujrzymy na imprezie będzie gra The Legend of Zelda, jednak w wersji na konsolę Wii U. Jej premiera została jednak przesunięta na przyszły rok. Gra ukaże się najpewniej równocześnie na Wii U oraz NX.

Publikacja wyników finansowych nie przyniosła natomiast konkretnych informacji na temat zapowiadanej od miesięcy ekspansji Nintendo na rynek gier mobilnych (gry Fire Emblem i Animal Crossing nadchodzą!), a prognozy dotyczące sprzedaży Wii U pozwalają twierdzić, że wkrótce produkcja tej konsoli zostanie zakończona. Nintendo z pewnością nie znajduje się w łatwej sytuacji, a o tym, czy premiera Nintendo NX cokolwiek w tej kwestii zmieni, przekonamy się nieprędko.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)