Prezes Yahoo! odchodzi, bo kłamał w CV

Prezes Yahoo! odchodzi, bo kłamał w CV

14.05.2012 13:46

Na początku maja Dan Loeb, inwestor w firmie Yahoo!, powiadomił, że CEO firmy podał nieprawdziwe dane w swoim życiorysie. Scott Thompson, wcześniej dyrektor do spraw technicznych PayPala, objął stanowisko CEO Yahoo! 4 stycznia 2012.

W życiorysie Thompsona widnieje zapis o ukończeniu Stonehill College i zdobyciu dyplomu na kierunku księgowość i informatyka. Jednak w czasie, kiedy były CEO Yahoo! studiował na tej uczelni, nie przyznawała ona licencjatów z informatyki, a Thompson ukończył tam zarządzanie. Inwestor domagał się natychmiastowego usunięcia Thompsona ze stanowiska.

W zarządzie Yahoo! zawrzało, a w odpowiedzi na kontrowersje dotyczące jego wykształcenia Thompson zrezygnuje ze stanowiska. Dokumenty zapewne będą zawierać zapis, że Thompson ustąpił z powodów zdrowotnych, ale cały Świat zapamięta tę tygodniową burzę. Inwestor, który nagłośnił sprawę, zmusił do rezygnacji również osobę odpowiedzialną za zatrudnienie Thompsona na tym stanowisku.

Thompsona zastąpił Fred Amoroso, a źródło skandalu — Daniel Loeb — uzyska miejsce w zarządzie firmy. Z jednej strony dobrze, że prawda wyszła na jaw, a z drugiej… wszystko wygląda jak z góry zaplanowana walka Loeba o stołek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)