WindowsNarzędziaNarzędzia dyskowe i plikowePrimo Ramdisk Ultimate Edition
Primo Ramdisk Ultimate Edition ikona

Primo Ramdisk Ultimate Edition6.6.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Primo Ramdisk Ultimate Edition to nietypowe, pod wieloma względami innowacyjne, narzędzie pozwalające na stworzenie dodatkowego dysku twardego, który będzie tak naprawdę ulokowany nie fizycznie w komputerze, a w pamięci RAM.

Program pozwala na stworzenie ponad stu wirtualnych dysków, które możemy ustawić zarówno jako napędy fizyczne, lub logiczne, korzystające ze standardowym systemów plików np. FAT32 i NTSF. Możemy także wybrać stworzenie jednorazowego RAMdisku, który zniknie przy następnym uruchomieniu komputera. Ważną funkcją jest możliwość wczytania zawartości dysku z obrazu, co pozwala na odzyskanie/bardziej stabilny zapis danych - należy bowiem w użytkowaniu wirtualnych napędów pamiętać, że są one ulokowane w ulotnej pamięci RAM.

Dzięki tym funkcjom, Primo Ramdisk Ultimate Edition pozwala na szybkie stworzenie wirtualnego dysku twardego, który charakteryzuje się znacznie większą szybkością działania i krótszymi czasami zapisu i odczytu danych. Korzystanie z aplikacji polega głównie na wybraniu jednej z opcji dotyczących stworzenia lub usunięcia wirtualnego dysku, a następnie konfiguracja za pomocą wbudowanego kreatora.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań516
Data aktualizacji17 mar 2022
Rozmiar pliku6.59 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Primo Ramdisk Ultimate Edition ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)