Priority Inbox ułatwi zarządzanie pocztą w Gmailu

Priority Inbox ułatwi zarządzanie pocztą w Gmailu

Wojciech Cybulski
31.08.2010 16:17

Google uruchomił Priority Inbox - nowy projekt mający z założenia ułatwić życie osobom, które otrzymują bardzo dużą liczbę maili.

Priority Inbox bazuje na samouczącym się algorytmie, którego celem jest katalogowanie maili według ich "ważności". Mechanizm wymaga od użytkownika przeprowadzenia krótkiego treningu, w czasie którego aplikacja analizuje, które maile są dla nas istotne, a które nie. Internauta może sam oznaczać konkretne listy gwiazdką, jednak Priority Inbox śledzi także, na które wiadomości odpisujemy, które czytamy i jak szybko je usuwamy. Po pewnym czasie skuteczność algorytmu wzrasta i najważniejsze maile zostają od razu wyróżnione na tle wszystkich wiadomości. Google chwali się, że Priority Inbox jest rozwinięciem filtra spamu i powinien znacząco ułatwić życie aktywnym internautom. Zasadę działania filtra obrazuje przygotowany przez korporację film demonstracyjny.

Nowa usługa ma obecnie status beta, przez co teoretycznie może działać w sposób nieprzewidywalny. Google zapowiedział, że nowy mechanizm będzie przez najbliższe kilka tygodni rozwijany i udoskonalany - niezbędne poprawki mają być wprowadzane do już działających filtrów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)