Prisma wkrótce zadziała offline, a artyści już dziś tworzą dzięki niej filmy

Prisma wkrótce zadziała offline, a artyści już dziś tworzą dzięki niej filmy

Prisma wkrótce zadziała offline, a artyści już dziś tworzą dzięki niej filmy
24.08.2016 13:45

Prisma to jeden z największych hitów wśród aplikacji mobilnych ostatnich tygodni. W ciągu zaledwie kilku dni od premiery media społecznościowe zasypały fotografie zmodyfikowane w sposób upodabniający je do dzieł sztuki, co szybko wywołało pojawienie się wielu klonów, których przygotowaliśmy kompletne zestawienie.

350187620321683393

Wkrótce dla miłośników malarskiej estetyki pojawi się w aplikacji nowa funkcja. Według Android Police zaawansowane filtry, które nakładają na zdjęcie filtry naśladujące konkretne style malarskie, będą działały lokalnie, bez konieczności połączenia z Siecią. Lokalna obróbka ma już działać w wersji na iOS-a, wkrótce pojawi się także na Androidzie.

Offline nie będą dostępne wszystkie filtry, twórcy programu wybrali 16 najpopularniejszych. Trzeba tutaj pamiętać, że w przypadku Prismy przeniesienie algorytmów obróbki na urządzenie wcale nie jest prostym zadaniem. Rosjanie ze studia Prisma Labs wykorzystują bowiem do obróbki zdjęć sieci neuronowe i głębokie uczenie.

Od momentu premiery Prismy twórcy aplikacji zapowiadają możliwość nakładania inteligentnych filtrów także na filmy, tymczasem te możliwości realizuje już aplikacja Artisto, choć nie tak efektownie i jedynie w przypadku wideo o maksymalnej długości 10 sekund. Przy tej okazji warto wspomnieć o najnowszym klipie zespołu Drive like Maria, który obejrzeć można poniżej.

Drive like Maria - DEEP BLUE

Klip do utworu DEEP BLUE powstał właśnie dzięki aplikacji Prisma i trzeba przyznać, że rezultat jest niezwykle efektowny. Do jego osiągnięcia konieczne było połączenie ok. 1800 zdjęć, które wcześniej poddano obróbce algorytmom Prismy, co zajęło łącznie około 5 godzin. Aplikację można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)