Problem z aktualizacją w Nokiach: testujący Androida P zmuszeni do powrotu do Oreo

Strona głównaProblem z aktualizacją w Nokiach: testujący Androida P zmuszeni do powrotu do Oreo
15.06.2018 18:07
Problem z aktualizacją w Nokiach: testujący Androida P zmuszeni do powrotu do Oreo

Użytkownicy Nokii, którzy zdecydowali się testować najnowszego Androida P w wersji beta, otrzymują zdalną aktualizację, która z pewnością jest bardziej zaskakująca niż inne. Na smartfonach pojawia się komunikat z informacją o gotowości do instalacji czerwcowych poprawek bezpieczeństwa, tymczasem w rzeczywistości instalowana jest poprzednia wersja systemu – mowa więc o powrocie do Androida Oreo.

bEUMgooR

O szczegółach przeczytać można na forum Nokii, gdzie o tym samym problemie informują kolejni użytkownicy. Opisywana „aktualizacja” pojawia się w smartfonach automatycznie za pomocą kanału OTA i próbuje zainstalować w urządzeniu. Niestety również tutaj pojawia się problem – pliki nowszego Androida nie są poprawnie rozpoznawane w poprzedniej wersji, co skutkuje błędami i w praktyce zmusza użytkowników do zrestartowania urządzenia do ustawień fabrycznych.

Problem został już zidentyfikowany i trwają prace nad jego usunięciem. Źródło: Nokia Phones Community.
Problem został już zidentyfikowany i trwają prace nad jego usunięciem. Źródło: Nokia Phones Community.

Nokia zdążyła już zareagować i na tym samym forum poinformować, że problem został już zidentyfikowany i trwają prace nad poprawkami. Wszystko wskazuje więc na to, że aktualizacja, o ile można ją tak nazwać, trafiała do użytkowników przez przypadek, a wkrótce sprawa zostanie rozwiązana.

bEUMgooT

Użytkownicy tymczasem zwracają uwagę, iż kłopoty z aktualizacją mają w ich przypadku większe konsekwencje, niż mogłoby się wydawać. Niektórzy bowiem kupili urządzenia Nokii specjalnie z myślą o zawodowym wykorzystaniu i testowaniu tworzonych aplikacji dla nowego Androida P, co teraz zostało im uniemożliwione. Na tę chwilę nie ma jednak innego rozwiązania – konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość i oczekiwanie na poprawioną wersję aktualizacji od Nokii.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEUMgopd
Komentarze (29)
bEUMgopP