Problem z aktualizacją w Nokiach: testujący Androida P zmuszeni do powrotu do Oreo

Problem z aktualizacją w Nokiach: testujący Androida P zmuszeni do powrotu do Oreo
Oskar Ziomek

15.06.2018 18:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Nokii, którzy zdecydowali się testować najnowszego Androida P w wersji beta, otrzymują zdalną aktualizację, która z pewnością jest bardziej zaskakująca niż inne. Na smartfonach pojawia się komunikat z informacją o gotowości do instalacji czerwcowych poprawek bezpieczeństwa, tymczasem w rzeczywistości instalowana jest poprzednia wersja systemu – mowa więc o powrocie do Androida Oreo.

O szczegółach przeczytać można na forum Nokii, gdzie o tym samym problemie informują kolejni użytkownicy. Opisywana „aktualizacja” pojawia się w smartfonach automatycznie za pomocą kanału OTA i próbuje zainstalować w urządzeniu. Niestety również tutaj pojawia się problem – pliki nowszego Androida nie są poprawnie rozpoznawane w poprzedniej wersji, co skutkuje błędami i w praktyce zmusza użytkowników do zrestartowania urządzenia do ustawień fabrycznych.

Problem został już zidentyfikowany i trwają prace nad jego usunięciem. Źródło: Nokia Phones Community.
Problem został już zidentyfikowany i trwają prace nad jego usunięciem. Źródło: Nokia Phones Community.

Nokia zdążyła już zareagować i na tym samym forum poinformować, że problem został już zidentyfikowany i trwają prace nad poprawkami. Wszystko wskazuje więc na to, że aktualizacja, o ile można ją tak nazwać, trafiała do użytkowników przez przypadek, a wkrótce sprawa zostanie rozwiązana.

Użytkownicy tymczasem zwracają uwagę, iż kłopoty z aktualizacją mają w ich przypadku większe konsekwencje, niż mogłoby się wydawać. Niektórzy bowiem kupili urządzenia Nokii specjalnie z myślą o zawodowym wykorzystaniu i testowaniu tworzonych aplikacji dla nowego Androida P, co teraz zostało im uniemożliwione. Na tę chwilę nie ma jednak innego rozwiązania – konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość i oczekiwanie na poprawioną wersję aktualizacji od Nokii.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)