Problem z instalacją majowej aktualizacji Windows 10? Microsoft radzi zaktualizować gry

Microsoft rozwiązuje pierwsze błędy majowej aktualizacji, fot. materiały prasowe
Microsoft rozwiązuje pierwsze błędy majowej aktualizacji, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek

11.04.2019 17:53, aktual.: 11.04.2019 18:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Majowa aktualizacja Windows 10 jest dostępna do pobrania od kilku dni. Na tę chwilę mogą z niej korzystać tylko Insiderzy, czyli testerzy, którzy świadomie godzą się na korzystanie z niedopracowanej jeszcze wersje oprogramowania. Chociaż Microsoft zmienił podejście do całego procesu aktualizacji i teraz dba między innymi o ich wyższą jakość, to już teraz pojawiają się problemy, w dodatku ich źródło znane jest nie od dziś.

Jak sygnalizuje serwis wccftech.com, użytkownicy zwracają uwagę na problem, który przeszkadza im od dłuższego czasu. Chodzi o zabezpieczenia dotyczące gier, które mają chronić przed oszukiwaniem. Okazuje się, że w niektórych przypadkach zabezpieczenia uniemożliwiają instalację majowej aktualizacji.

Majowa aktualizacja Windows 10 jest dostępna od kilku dni dla Insiderów.
Majowa aktualizacja Windows 10 jest dostępna od kilku dni dla Insiderów.

Użytkownicy otrzymują komunikaty, z których wynika, że dany komputer nie może zostać zaktualizowany lub też, że użytkownik faktycznie jest w programie Insider, ale wybrana kompilacja Windowsa 10 nie może działać na danym urządzeniu. W obydwu przypadkach majowej aktualizacji po prostu nie da się pobrać i zainstalować.

Rozwiązanie to aktualizacja gier

Co ciekawe, Microsoft zdążył już w tej sprawie zabrać głos. Co nie mniej interesujące – niejako przypadkiem we wpisie blogowym poświęconym w głównej mierze Windowsowi 10 w wersji 20H1, który trafia do testerów pozostających na pierścieniu aktualizacji Skip Ahead oraz Fast Ring.

Producent tłumaczy, że jest świadomy problemów z oprogramowaniem zabezpieczającym gry i jest na etapie ich rozwiązywania wraz z twórcami. Zaznacza jednak, że wielu producentów gier wydało już właściwe łatki dużo wcześniej. Ich instalacja ma być gwarancją braku problemów podczas próby aktualizacji systemu. Microsoft zaleca więc, aby się upewnić, że zainstalowane gry są zaktualizowane.

Microsoft zaznacza także, że już teraz toczą się prace, w wyniku których podobne błędy nie będą występować w przyszłości. Zmiany w tym zakresie ma przynieść właśnie wspomniana edycja 20H1, której premiery spodziewamy się w pierwszej połowie 2020 roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)