Problem z iPhonem X: nie trzeba upadku smartfona, by pękło szkiełko aparatu

Problem z iPhonem X: nie trzeba upadku smartfona, by pękło szkiełko aparatu

Problem z iPhonem X: nie trzeba upadku smartfona, by pękło szkiełko aparatu
Oskar Ziomek
24.05.2018 19:55

Jedną z obaw użytkowników topowych smartfonów kosztujących dziś po kilka tysięcy złotych jest z pewnością obawa przed przypadkowym upuszczeniem urządzenia. Wymiana wyświetlacza czy też szklanych plecków sprzętu może być naprawdę kosztowna. Jak się jednak okazuje, pęknięcia towarzyszą sprzętom także wtedy, gdy użytkownik zadbał o ochronę na najwyższym poziomie, a dowodem na to są częste przypadki pęknięć szafirowego szkła chroniącego obiektywy aparatu w iPhone'ach X.

Jak od dłuższego czasu donoszą użytkownicy na łamach reddita czy też w niejednej dyskusji na stronie Apple, szkiełko przysłaniające obiektywy aparatu w jubileuszowym iPhonie potrafi samo z siebie pęknąć. Część osób przypisuje przypadłość do warunków, w jakich smartfon jest wykorzystywany (niska temperatura podczas okresu zimowego), ale inni donoszą, iż dokładnie to samo spotyka urządzenia użytkowników korzystających z iPhone'ów w cieplejszym środowisku.

Co jednak najciekawsze, naprawa w serwisie wiąże się z absurdalnymi kosztami. W przypadku korzystania z Apple Care Plus koszt to 99 dolarów, ale jeśli użytkownik nie korzysta z dodatkowego pakietu ochrony, Apple analogicznie kwalifikuje naprawę jako inną od wymiany wyświetlacza i w związku z tym żąda aż 550 dolarów, proponując tym samym najpewniej wymianę urządzenia na nowe. Tymczasem na YouTubie nie brakuje poradników, jak z problemem poradzić sobie można samemu. Na poniższym przykładzie – za równowartość około 7 dolarów.

iPhone X Back Camera Glass Replacement (How to fix the camera lens for ~$7)

Warto przypomnieć, że iPhone X, którego sprawa dotyczy jest obecnie topowym smartfonem w ofercie Apple. W tańszej wersji urządzenie kosztuje niecałe 5 tysięcy złotych i oferuje 64 GB nierozszerzalnej, wewnętrznej pamięci na dane. Za wersję z dyskiem 256 GB przyjdzie zapłacić ponad 5700 złotych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)