Problemom przeglądarek na Windowsie RT przyjrzy się KE

Problemom przeglądarek na Windowsie RT przyjrzy się KE

16.05.2012 16:04

W 2009 roku Microsoft został zobowiązany przez Komisję Europejską do równego traktowania przeglądarek na systemie Windows. Zanosi się jednak na to, że Komisja Europejska będzie miała kolejną sprawę do rozpatrzenia — tym razem chodzi o Windowsa 8 dla procesorów ARM, na którym inne niż Internet Explorer przeglądarki nie będą miały dostępu do trybu Classic. W efekcie inne przeglądarki (jak również inne programy) nie będą mogły skorzystać z pełnego potencjału tabletów z systemem Windows RT.

Już wcześniej Mozilla zaznaczyła, że ta sytuacja przypomina rok 2009. Podobnego zdania jest Komisja Europejska. Zarzutów kierowanych do Microsoftu nie da się pominąć, jednak należy pamiętać, że umowa między Microsoftem a KE dotyczyła jedynie Windowsa na komputerach osobistych. Umowa wygasa w 2014 roku, co oznacza, że obejmie Windowsa 8, ale nie musi obejmować Windowsa RT. Komisja będzie oczywiście obserwować rozwój sytuacji, ale jeszcze za wcześnie, aby przewidywać, jaka będzie decyzja w sprawie równouprawnienia przeglądarek na tabletach z Windowsem.

Jeśli Komisja zajmie się sprawą Windowsa RT, należy spodziewać się mocnego nacisku. Decyzja z 2009 roku zmusiła Microsoft do zwolnienia pola przed innymi przeglądarkami i dania innym producentom więcej swobody, co zaowocowało szybkim wzrostem popularności Firefoksa, Chrome'a, Opery i innych, mniej znanych przeglądarek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)