Problemy Androida Oreo: błędy w obsłudze Bluetooth jeszcze z Nougata

Problemy Androida Oreo: błędy w obsłudze Bluetooth jeszcze z Nougata

Problemy Androida Oreo: błędy w obsłudze Bluetooth jeszcze z Nougata
Mariusz Błoński
24.08.2017 10:12

W poniedziałek zadebiutował Android 8.0 Oreo. Przyniósł on liczne nowości, ale – co oczywiste – nie obyło się bez problemów. Użytkownicy już informują o niedociągnięciach. Co jednak najbardziej niepokojące, wygląda na to, że Google nie naprawił części błędów zidentyfikowanych w czterech wersjach Developer Preview, a nawet w Androidzie 7.0.

Na forach Nexus Help i Pixel User Community pojawiły się skargi na źle działającego Bluetootha, który rozłącza się niemal natychmiast po nawiązaniu połączenia. Niektórzy użytkownicy informują, że stykają się z tym problemem już od poprzedniej wersji Androida. Inni skarżą się na kłopoty z obsługą słuchawek i głośników. Informują, że np. dźwięk co kilka sekund zanika, pojawia się też problem, który określili jako słuchanie porysowanego CD.

Problemy dotknęły też Android Auto. Po sparowaniu urządzeń wielokrotnie okazuje się, że albo w ogóle nie można odtwarzać muzyki, albo też odtwarzanie zatrzymuje się po kilku sekundach. Brak przy tym jakiegokolwiek komunikatu o błędzie czy innych oznak, że coś poszło nie tak. Część użytkowników skarży się również na nieprawidłowe wyświetlanie zawartości plików multimedialnych. Jeszcze inne problemy występują podczas rozmów telefonicznych prowadzonych za pośrednictwem Android Auto. O ile rozmowy przychodzące działają bez problemu, to wychodzące są słyszalne przez głośniki telefonu.

Pozostaje więc tylko mieć nadzieję, że Google poważnie potraktuje skargi użytkowników i problemy będą stopniowo rozwiązywane. Już teraz korporacja zachęca do dzielenia się możliwie jak najbardziej szczegółowym opisem napotkanych usterek. Zupełnie tak samo, jako miało to w przypadku Nougata, co jednak nie uchroniło następcy przed powtórzeniem błędów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)