Problemy Samsunga Galaxy S9: we flagowym smartfonie nie działa dotyk

Problemy Samsunga Galaxy S9: we flagowym smartfonie nie działa dotyk

Problemy Samsunga Galaxy S9: we flagowym smartfonie nie działa dotyk
22.03.2018 11:41, aktualizacja: 26.03.2018 10:35

Nowy topowy smartfon Samsunga z pewnością jest jednym z najlepszych urządzeń na rynku. Owszem nie jest tani, ale cenę można usprawiedliwić najwyższym kosztem produkcji w historii linii Galaxy S. Niestety, Galaxy S9 nie jest urządzeniem idealnym i cierpi na problemy, których nie udało się wyłapać podczas okresu testów.

Jak informuje Android Police, część użytkowników Galaxy S9 i S9+ skarży się na działanie dotykowego wyświetlacza. W wybranych modelach pojawiają się martwe punkty, w których ekran nie reaguje na dotyk lub przyjmowanie poleceń jest wybiórcze i często działa z zauważalnym opóźnieniem.

Zgłoszenia pojawią się w wielu wątkach na Reddit, forum Samsunga czy forum XDA Developers. Obecnie nie można jeszcze ustalić, jak powszechny jest problem. Częściej jednak zgłoszenia dotyczą Galaxy S9+ wyposażonego w większy wyświetlacz.

Co ciekawe, digitizer przestaje poprawnie działać w różnych obszarach ekranu. Część użytkowników skarży się na górę wyświetlacza, nie mogąc m.in. wyciągnąć górnej belki z powiadomieniami, z kolei inni piszą o dolnym obszarze, który nie reagując na polecenia, uniemożliwia korzystanie z klawiatury. W niektórych przypadkach pomaga zwiększenie czułości dotyku, nie jest to jednak rozwiązanie sprawdzające się u wszystkich użytkowników.

Aktualizacja

Otrzymaliśmy oświadczenie od Samsung Polska:

Zadowolenie klientów jest dla firmy Samsung najważniejsze. Odnotowaliśmy niewielką ilość przypadków związanych z responsywnością ekranów dotykowych w Galaxy S9/S9+. Jesteśmy w kontakcie z klientami i badamy wszystkie zgłoszenia

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)