Problemy z aktywacją Windows 10 nie ustają. Oficjalny powód: przeciążenie serwerów

Problemy z aktywacją Windows 10 nie ustają. Oficjalny powód: przeciążenie serwerów

Problemy z aktywacją Windows 10 nie ustają. Oficjalny powód: przeciążenie serwerów
07.08.2015 14:03

Pierwsze problemy z aktywacją Windows 10 rozpoczęły się 29lipca, w momencie udostępnienia wszystkim przez Microsoft nowegosystemu operacyjnego. Spora liczba użytkowników, próbująca łączyćsię z przeciążonymi serwerami aktywacyjnymi, zobaczyła jakżeprzyjazny w formie błąd 0xC004C003, który z tego co możnawyczytać na forum Microsoft Community, oznacza, że kluczproduktu nie jest właściwy – i należy albo skontaktować się zesprzedawcą, albo kupić nowy klucz od Microsoftu. Problemy miałyskończyć się po najdalej 48 godzinach, jednak wielu użytkownikówdonosi, że trwają do dzisiaj.

Użytkownicy Linuksa czy OS-a X mogą się tylko uśmiechać podnosem, patrząc na ten cyrk związany z koniecznością aktywacjioprogramowania, tak jakbyśmy żyli wciąż w XX wieku. Gdyby jeszczeobmyślane w Redmond zabezpieczenie antypirackie działało tak jakpowinno – jednak najwyraźniej nie działa. Problem dotyczy przedewszystkim tych, którzy najpierw zaktualizowali swój systemoperacyjny z Windows 7/8.1 pobawili się nim trochę, a potemzdecydowali, że sformatują dysk i zainstalują Windows 10 „naczysto”.

350140415460272065

W wielu wypadkach jednak kończy się to wciąż wspomnianymbłędem 0xC004C003 przy próbie aktywacji czystego Windows 10.Klucz, który został wygenerowany podczas aktualizacji z Windows7/8.1, a który w teorii powinien działać także podczas instalacjiod podstaw, dopuszczonej licencją, wielokrotnie nie jestrozpoznawany. Użytkownicy są traktowani tak samo jak ci, którzy odpoczątku chcieli zainstalować czyste Windows 10, bez aktualizowaniastarego systemu – dla nich klucze produktowe poprzednich systemównie zadziałają, Microsoft proponujeim zakup klucza online w Windows Store.

Narzekającym na forach użytkownikom pracownicy Microsoftuwyjaśniają, że należy uzbroić się w cierpliwość, wynikajedynie z przeciążenia serwerów aktualizacji i należy poczekać24 do 48 godzin. Ile można jednak czekać? Niektórzy czekają takwłaśnie od 29 lipca. Niekiedy pomaga sztuczka, polegająca napowrocie do Windows 7 lub 8.1, ponownej aktywacji starego systemu,przeprowadzeniu aktualizacji do Windows 10, zaktywowaniuzaktualizowanej wersji Windows 10, a następnie ponownej instalacjiWindows 10 „na czysto”. Czy będzie to działać w każdymprzypadku – tego nikt nie może zagwarantować.

Szkoda jednak, że Microsoft nie zobaczył, jak bezproblemowa byłaaktualizacja systemu OS X 10.9 Mavericks do OS X 10.10 Yosemite, jakłatwo też na Makach przygotować pendrive z obrazem systemu doinstalacji na czysto, i jak łatwo ten system zainstalować, bezjakichkolwiek zabaw z kluczami produktów i aktywacjami. Jakozabezpieczenie antypirackie rozwiązanie to kompletnie nie ma sensu –grupy crackerskie już udostępniły w Sieci działające aktywatorydla Windows 10. Jedynym sensem konieczności aktywacji systemu jestnajwyraźniej próba utrudnienia życia tym użytkownikom, którzyzdecydowali się na „darmową” aktualizację systemu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)