Problemy z Instagramem. Awarie zgłaszane w całej Polsce

Problemy z Instagramem. Awarie zgłaszane w całej Polsce

Instagram ma awarię, zgłoszenia spływają z całej Polski
Instagram ma awarię, zgłoszenia spływają z całej Polski
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Downdetector
Adam Gaafar
20.12.2022 18:25, aktualizacja: 20.12.2022 19:30

Co jakiś czas aplikacje należące do Mety mają poważne awarie. We wtorek 20 grudnia setki użytkowników w całej Polsce zaczęło zgłaszać problemy z poprawnym działaniem serwisu Instagram.

Fala zgłoszeń w serwisie Downdetector zaczęła rosnąć po godzinie 17:00. Zgłoszenia awarii Instagrama nadchodziły z całej Polski. Aktualizowana mapa, która pokazuje ich geograficzny rozkład, dowodziła, że nie był to problem lokalny, ograniczony do jednego miasta lub województwa.

Najwięcej zgłoszeń pochodziło z Warszawy, Krakowa oraz Gdyni. Problemy dotyczyły głównie poprawnego działania aplikacji. Inni skarzą się na problemy z logowaniem oraz przesyłaniem materiałów i wiadomości.

Chronologiczny rozkład zgłaszanych problemów
Chronologiczny rozkład zgłaszanych problemów© Licencjodawca | Downdetector

Nie wiadomo, co było przyczyną awarii, ale po godzinie 18:00 wszystko zaczęło powoli wracać do normy – liczba zgłoszeń zaczęła wówczas wyraźnie spadać. W chwili pisania tych słów Instagram nie informuje na swoich oficjalnych kanałach o awarii, jej przyczynach oraz przewidywanym czasie trwania. Potwierdzone raporty dotyczą jednak nie tylko Polski, ale także USA, gdzie po godzinie 17:00 lokalnego czasu było ponad 6 tys. zgłoszeń (w naszym kraju było ich wówczas nieco ponad 200).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Należy nadmienić, że w ostatnim czasie dochodzi do coraz częstszych awarii produktów Mety (dotyczą one nie tylko Instagrama, ale także Facebooka czy Messengera). Ogromne problemy na Instagramie pojawiły się m.in. pod koniec września. Liczba zgłoszeń z Polski sięgała wówczas w serwisie Downdetector aż kilku tysięcy.

Adam Gaafar, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)