Programuj na Windowsie, udostępniaj na GitHubie z nową aplikacją

Programuj na Windowsie, udostępniaj na GitHubie z nową aplikacją
22.05.2012 11:33

Portal zajmujący się udostępnianiem repozytoriów kodu dla różnych projektów, otwartych i zamkniętych, wyszedł naprzeciw potrzebie i wydał klienta dla Windowsa. Od teraz programiści, którzy pracują na systemach Microsoftu, mogą cieszyć się wygodną obsługą repozytorium bez czytania instrukcji obsługi programu Git

GitHub to serwis, z którego korzystają zarówno wielcy deweloperzy, jak i całe rzesze mniejszych. Znajdziemy tam projekty prowadzone przez Facebooka, Twittera, Microsoft (związane z Azure), VMware, RedHata (JBoss), Linkedin, Mozillę, tymczasowo również jądro Linuksa i wiele innych. Serwis cieszy się sporą popularnością, a wydanie klienta dla Windows z pewnością wyjdzie mu na zdrowie. Aplikacja działa na wersjach systemu od XP do 8, więc zarówno programiści pracujący na starszym systemie, jak i rozwijający aplikacje dla jeszcze niewydanego Windowsa 8 mogą skorzystać z możliwości GitHuba.

W działaniu aplikacji zaskoczenia nie ma — znajdziemy tu wszystko, co przy kontroli wersji niezbędne: możliwość klonowania repozytorium, przeglądania historii, zapisywania zmian, „rozgałęziania” projektu i oczywiście udostępniania kodu na GitHubie. Prace można prowadzić na wielu repozytoriach lokalnych i jednym zdalnym znajdującym się na GitHubie lub kompatybilnych serwerach (wymaga to ręcznej konfiguracji). Ponadto program pozwala na automatyczną synchronizację z wybraną gałęzią i raz na zawsze pozwala programistom zapomnieć o własnoręcznym generowaniu kluczy SSH.

Wydaną dziś aplikacja GitHub 1.0 dla systemu Windows można pobrać z naszej bazy programów w dziale Programy -> Programowanie -> Kontrola wersji. Przy tej okazji do bazy trafiła również nieco starsza aplikacja GitHub dla OS X.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)