Programuj na Windowsie, udostępniaj na GitHubie z nową aplikacją

22.05.2012 11:33

Portal zajmujący się udostępnianiem repozytoriów kodu dla różnych projektów, otwartych i zamkniętych, wyszedł naprzeciw potrzebie i wydał klienta dla Windowsa. Od teraz programiści, którzy pracują na systemach Microsoftu, mogą cieszyć się wygodną obsługą repozytorium bez czytania instrukcji obsługi programu Git

GitHub to serwis, z którego korzystają zarówno wielcy deweloperzy, jak i całe rzesze mniejszych. Znajdziemy tam projekty prowadzone przez Facebooka, Twittera, Microsoft (związane z Azure), VMware, RedHata (JBoss), Linkedin, Mozillę, tymczasowo również jądro Linuksa i wiele innych. Serwis cieszy się sporą popularnością, a wydanie klienta dla Windows z pewnością wyjdzie mu na zdrowie. Aplikacja działa na wersjach systemu od XP do 8, więc zarówno programiści pracujący na starszym systemie, jak i rozwijający aplikacje dla jeszcze niewydanego Windowsa 8 mogą skorzystać z możliwości GitHuba.

W działaniu aplikacji zaskoczenia nie ma — znajdziemy tu wszystko, co przy kontroli wersji niezbędne: możliwość klonowania repozytorium, przeglądania historii, zapisywania zmian, „rozgałęziania” projektu i oczywiście udostępniania kodu na GitHubie. Prace można prowadzić na wielu repozytoriach lokalnych i jednym zdalnym znajdującym się na GitHubie lub kompatybilnych serwerach (wymaga to ręcznej konfiguracji). Ponadto program pozwala na automatyczną synchronizację z wybraną gałęzią i raz na zawsze pozwala programistom zapomnieć o własnoręcznym generowaniu kluczy SSH.

Wydaną dziś aplikacja GitHub 1.0 dla systemu Windows można pobrać z naszej bazy programów w dziale Programy -> Programowanie -> Kontrola wersji. Przy tej okazji do bazy trafiła również nieco starsza aplikacja GitHub dla OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)