Progresywny Chrome Remote Desktop ma nas odciągnąć od Chrome Web Store

Progresywny Chrome Remote Desktop ma nas odciągnąć od Chrome Web Store

07.12.2017 20:27, aktual.: 08.12.2017 12:29

Google stara się, byśmy zapomnieli o Chrome Web Store i w zamian korzystali z Progressive Web Apps. Jako zachętę dostaliśmy właśnie jedną z najpopularniejszych aplikacji ze sklepu – Chrome Remote Desktop w wersji testowej.

Aplikacja Chrome Remote Desktop została zaprojektowana, by zapewnić zdalny dostęp do chromebooków, jednak z czasem użytkownicy zaczęli z niego korzystać jako zamiennika VNC czy TeamViewera.

Przeglądarkowy Chrome Remote Desktop działa online i ma zupełnie nowy interfejs, ale jego możliwości niewiele się zmieniły. By połączyć się z innym komputerem, wciąż trzeba zainstalować na nim Chrome Remote Desktop Host. Można go pobrać ze strony Chrome Remote Desktop po kliknięciu w napis „Dostęp zdalny” na górze strony. Przed pobraniem będzie wymagane logowanie do konta Google, a po instalacji będzie trzeba wybrać nazwę dla komputera i podać przynajmniej 6-cyfrowy PIN umożliwiający dostęp.

Obraz
Obraz

By się połączyć z komputerem wystarczy zalogować się na swoje konto Google i tam wybrać odpowiednią maszynę. Możliwe jest też świadczenie pomocy zdalnej. Do tego trzeba wygenerować jednorazowy kod, który zostanie podany osobie mającej nam pomóc. Połączenie można nawiązać z Chrome'a po przejściu na stronę lub z urządzenia mobilnego z Androidem lub iOS-em po pobraniu aplikacji Chrome Remote Desktop.

Stary Chrome Remote Desktop wciąż jest dostępny w sklepie, ale zapewne zostanie usunięty, gdy przeglądarkowa wersja osiągnie dojrzałość.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)