Chrome Remote Desktop Chrome Remote Desktop 79.0.3945.26

Strona główna Android Narzędzia Zdalne pulpity i łączenie urządzeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

Chrome Remote Desktop to niewielka aplikacja dla systemu Android stworzona przez firmę Google w celu udostępnienia możliwości uzyskania dostępu do innych komputerów wprost z urządzeń mobilnych. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek opłat, może natomiast służyć do udzielania zdalnej pomocy.

W celu skorzystania z pulpitu zdalnego oferowanego przez Google użytkownik na komputerze docelowym musi zainstalować przeglądarkę Google Chrome, dedykowany dodatek do niej, a następnie skonfigurować komputer w ramach dostępu w własnego konta. Wymaga to dopisania komputera do listy urządzeń, a także ustanowienia kodu zabezpieczającego. Po wykonaniu tych operacji dany komputer będzie widoczny w aplikacji Chrome Remote Desktop. Użytkownik może się z nim połączyć, uzyskuje wtedy dostęp do kursora, a także obrazu widocznego na zdalnym komputerze.

Może on w pełni sterować zdalnym komputerem, a także wprowadzać treści za pomocą uruchamianej specjalnym przyciskiem klawiatury ekranowej (domyślnie jest ona ukryta aby użytkownik otrzymał możliwe największy obszar roboczy). Niewielką wadą aplikacji jest brak obsługi zdalnego dźwięku, dostęp do pulpitu zdalnego jest udostępniany za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!