Projekt World Wonders — przewodnik po zabytkach z 18 krajów

Projekt World Wonders — przewodnik po zabytkach z 18 krajów

31.05.2012 15:54, aktualizacja: 05.06.2012 12:25

Google zaangażował się w kolejny projekt, który ma przybliżyć internautom miejsca warte odwiedzenia. World Wonders to projekt przypominający encyklopedię, w której znajdują się opisy, zdjęcia i cyfrowe kopie 132 historycznych obiektów z 18 krajów. Znajdziemy tam na przykład Stonehenge, tereny wokół Pompejów, świątynie w Kioto i Park Narodowy w Yosemite.

World Wonders wykorzystuje technologię i dane Google StreetView, aby zabrać użytkowników na wirtualną wycieczkę po wybranym obiekcie. W większości miejsc nie było możliwe filmowania terenu z samochodu, więc wykorzystane tam zostały rowery. Poza tym w wielu miejscach można obejrzeć trójwymiarowe modele, filmy, zdjęcia z Getty Images i Ourplace i oczywiście przeczytać wpisy przygotowane przez partnerów projektu, na przykład UNESCO i World Monuments Fund.

Projekt został zaprojektowany z myślą o szkolnictwie, ale służy również jako narzędzie zachowywania i udostępniania bez ograniczeń informacji o dziedzictwie kulturowym wielu krajów. Na wirtualną wycieczkę można wybrać się na stronie projektu, zaś dla instytucji oświatowych przygotowano materiały do prezentacji offline (na przykład w czasie lekcji) wraz z pomocami dla nauczycieli. Wadą strony jest uboga lista tłumaczeń. Nie wiadomo jeszcze w jakim kierunku będzie rozwijać się World Wonders, ale miło by było zobaczyć tam również zabytki z Polski.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)