Prosty dodatek przywraca przycisk Pokaż obraz w Google. Co na to serwisy stockowe?

Prosty dodatek przywraca przycisk Pokaż obraz w Google. Co na to serwisy stockowe?

Wiele starych zdjęć z depositphotos
Wiele starych zdjęć z depositphotos
20.03.2018 11:56, aktualizacja: 20.03.2018 12:30

W lutym Google usunęło ze swojej wyszukiwarki obrazków jedną zjej najważniejszych funkcji – przycisk „Pokaż obraz”. Był toefekt podpisania porozumienia z Getty Images, tak byśmy w imięochrony praw autorskich mogli oglądać obrazki jedynie w kontekściestrony internetowej, na której je opublikowano. Pokazaliśmy Wam,jakżyć bez tego przycisku, stosując czy to inne funkcjepokazywania obrazków, czy inne wyszukiwarki. Nie można jednakzaprzeczyć, że przycisk był najwygodniejszy, a zasoby Google’anajobszerniejsze. Dzisiaj mamy dla Was więc rozwiązanie jeszczelepsze.

Programista używający nicka bijij(Joshua B) opublikował na GitHubie oraz w katalogach dodatkówFirefoksa i Chrome rozszerzenie View Image, które de facto przywracato, co Google nam odebrało. Po jego zainstalowaniu, wyszukiwarkaobrazków Google’a znów wyświetla przycisk „Pokaż obraz”, wdokładnie tym samym miejscu, z którego został on w lutym usunięty.Działa on też dokładnie tak samo – po kliknięciu wyświetlaobrazek w oryginalnych rozmiarach.

„Pokaż obraz” znów w wyszukiwarce obrazków Google'a
„Pokaż obraz” znów w wyszukiwarce obrazków Google'a

Co prawda w sieci pojawiły się inne darmowe rozszerzenia doprzeglądarek, które obiecują robić to samo, jednak czy chcemyinstalować każde darmowe rozszerzenie, o którym nic nie wiemy? Kodtego dodatku jest opensource’owy i opublikowany na GitHubie– przejrzeliśmy JavaScript i nie znaleźliśmy tam nicpodejrzanego. Rozszerzenie nie stosuje żadnych mechanizmówśledzących, nie nadużywa uprawnień.

Niektórych może zaniepokoić uprawnienie, które ViewImage dlasiebie rezerwuje, tj. „odczytywanie i modyfikowanie Twoich danychna: wszystkie strony google.com” – ale jest to konieczne, by wogóle mogło ono działać. Dlatego jeśli chcecie na przekór GettyImages i jego obrazkom czekolady za565 euro wygodnie oglądać sobie zdjęcia w pełnych rozmiarach,zapraszamy do wypróbowania dodatku Joshui B.

View Image dostępne jest jako rozszerzenie GoogleChrome, dodatek Firefoksaoraz skryptużytkownika, działający np. z dodatkiem Tampermonkey(a więc np. w Safari i Microsoft Edge).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)